• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Onrust in Suriname over mogelijk gebruik van capibara vlees in eethuizen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 januari 2025 10:00
in Lifestyle, Suriname
capibara

Stel je voor dat je een smakelijke maaltijd bestelt bij je favoriete eethuis en later ontdekt dat het vlees op je bord misschien niet helemaal is wat je dacht.

Dit scenario hield deze week een bezorgde inwoner van Paramaribo Zuid bezig, die via WhatsApp contact opnam met GFC Nieuws.

Of het mogelijk is dat capibara vlees – het vlees van het Zuid-Amerikaanse waterzwijn – zonder medeweten van klanten in restaurantgerechten wordt verwerkt.

De aanleiding was een bericht op sociale media waarin iemand beweerde dat hij vorige week zag hoe enkele capibara’s werden meegenomen. Volgens hem gebeurt dit vaker.

Gezien de stijgende vleesprijzen in Suriname, rijst de vraag of restauranthouders naar alternatieven grijpen.

In buurland Brazilië en het nabijgelegen Venezuela wordt capibara vlees geroosterd en gekruid geserveerd als een ware delicatesse.

Hoewel de dieren niet als bedreigd worden beschouwd, zijn er niet veel meer van over. Dit voedt de zorgen over mogelijke illegale jacht en het onopgemerkt mengen van het vlees in maaltijden.

Uit onderzoek van onze redactie blijkt echter dat er tot nu toe geen enkel bewijs is gevonden dat het vlees van meegenomen waterzwijnen daadwerkelijk in eethuizen wordt verwerkt. Er is dus geen reden voor paniek, al blijft het een punt van aandacht.

Mogelijke risico’s bij consumptie van capibara vlees

Capibara vlees kan, net als veel andere wilde dieren, parasieten of bacteriën bevatten, zoals Trichinella of Leptospira, die gevaarlijk kunnen zijn voor de mens. Goede verhitting voorkomt dit probleem.

Wanneer het vlees op een legale en hygiënische manier wordt verkregen en goed bereid, is het niet gevaarlijk om te eten.

Toch is het altijd verstandig te weten wat er op je bord ligt.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Cubanen in Suriname
Lifestyle

Cubanen in Suriname: een nieuwe realiteit waar ons land aan moet wennen

kranslegging kaseko lieve hugo
Suriname

Nationale Dag van de Kaseko ingeluid met plechtige kranslegging

verdachte
Nederland

Rotterdammer Hugo Ruimwijk gezocht in moordzaak Sherwin Peterhof

zanderij johan adolf pengel luchthaven
Suriname

SATCA viert 60 jaar luchtverkeersleiding in Suriname

surinaamse brouwerij
Suriname

13 jongeren klaar voor duurzame baan in de hospitality sector

Nurseryboulanger
Suriname

De Kleine Nursery & Agroshop groeit uit tot sleutelspeler in groenteplantenteelt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws