• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Onderzoek: Prijsverhogingen bij winkeliers in Suriname met 10-15%

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 oktober 2024 21:00
in Suriname
winkel boodschappen supermarkt gezin

Uit een kleinschalig onderzoek van GFC Nieuws blijkt dat een aanzienlijk aantal winkeliers in Suriname deze week de prijzen van sommige levensmiddelen en andere producten met ruim 10 tot 15 procent heeft verhoogd.

Prijsbewuste consumenten melden dat ze de prijsaanpassingen hebben opgemerkt en dat deze subtiel zijn doorgevoerd.

Een klant uit het noorden van Paramaribo geeft aan dat er soms een discrepantie is tussen de prijzen die op de rekken staan en wat uiteindelijk bij de kassa wordt afgerekend.

“Men moet tegenwoordig goed opletten bij het afrekenen, want er worden vaak hogere bedragen aangeslagen dan wat op de rekken is aangegeven.

Winkeliers voeren deze prijsverhogingen makkelijker door bij het afrekenen dan door de prijsstickers bij alle items te vervangen,” aldus de klant.

Verscheidene winkeliers in de Surinaamse hoofdstad verklaren tegenover GFC Nieuws dat zij genoodzaakt zijn hun tarieven naar boven bij te stellen vanwege de stijgende wisselkoersen voor de Amerikaanse dollar en de euro.

Daarnaast hebben ze te maken met een verhoging van de douanekoers, wat bijdraagt aan de toenemende kosten voor de import van producten. Hierdoor zien zij zich gedwongen deze kosten door te berekenen aan de consument.

Mis dit niet:

Verkeerscontroles Munder leveren 36 bekeuringen op

‘Surinamers trekken weg uit een van de aantrekkelijkste steden ter wereld: Amsterdam’

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

De grootste bedreiging voor het KPS kan van binnenuit komen.
Suriname

Verkeerscontroles Munder leveren 36 bekeuringen op

de Nederlandse hoofdstad scoort hoog op internationale ranglijsten voor levenskwaliteit, maar steeds meer Surinaamse Nederlanders wonen buiten de stad. Foto: Amsterdam centrum
Lifestyle

‘Surinamers trekken weg uit een van de aantrekkelijkste steden ter wereld: Amsterdam’

Verdachte aangehouden na steekincident.
Suriname

Jongeman gewond aangetroffen in weiland te Sunny Point

De man werd aangevallen door een Herdershond en liet het leven. Beeld: illustratief
Suriname

Man overleden na beet van herdershond, KIVC waarschuwt opnieuw voor loslopende honden

DC Vijent en politie zetten veiligheid Albina hoog op de agenda
Suriname

Strengere aanpak openbare orde en veiligheid in Albina aangekondigd

Mennonietenfamilies
Suriname

Vijftig Mennonietenfamilies kregen in 2022 toestemming regering voor vestiging in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws