• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Onderzoek gestart nadat Afrikaans vliegtuig opnieuw van de landingsbaan schiet

P. Peterson door P. Peterson
9 september 2023 12:33
in Nieuws, Technologie
vliegtuig cabine passagier

GFC NIEUWSREDACTIE- Nigeriaanse onderzoekers zijn een onderzoek gestart nadat een Embraer ERJ-145 van United Nigeria Airlines van de baan is geschoten op het vliegveld van Lagos. Dit is het tweede dergelijke incident met de luchtvaartmaatschappij in slechts drie maanden tijd.

Het vliegtuig, dat afkomstig was uit Owerri, had 51 passagiers en vier bemanningsleden aan boord en landde op 8 september. Volgens het Nigeriaanse Veiligheidsonderzoeksbureau is het vliegtuig rond 18:33 uur van landingsbaan 18R “gegleden”.

Er zijn geen gewonden of doden gevallen. Weersinformatie uit Lagos toonde goede zichtbaarheid, maar er was wel sprake van cumulonimbusactiviteit en een dwarswind van rechts.

De luchtvaartmaatschappij meldde echter dat het vliegtuig, dat vlucht U50513 uitvoerde, “normaal landde”, maar aquaplaneerde vanwege hevige regenval.

United Nigeria had eerder, op 31 mei, een vergelijkbaar incident met een ERJ in Lagos.

“De veiligheid van de passagiers heeft onze hoogste prioriteit”, zegt de luchtvaartmaatschappij. “We verzekeren onze passagiers dat hun veiligheid voorop staat.”

Het onderzoeksbureau roept op tot het delen van foto’s of videomateriaal om het onderzoek naar het “ernstige incident” te ondersteunen. Het betrokken vliegtuig, de ERJ-145 met registratienummer 5N-BWY, werd oorspronkelijk in 2002 geleverd aan de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij ExpressJet Airlines en in 2019 overgenomen door United Nigeria.

Foto ter illustratie.

Mis dit niet:

Onderwijsbonden pleiten bij president Simons voor herintroductie LBO B-richting

Ambtenarenopleidingen moeten kwaliteit overheidsdiensten waarborgen

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

BLTO wil B-richting LBO zo snel mogelijk terug
Suriname

Onderwijsbonden pleiten bij president Simons voor herintroductie LBO B-richting

Overheid investeert in deskundig kader en betere dienstverlening
Suriname

Ambtenarenopleidingen moeten kwaliteit overheidsdiensten waarborgen

President Simons ontvangt PAHO-topfunctionaris voor gesprek over malaria.
Suriname

PAHO en Suriname versterken samenwerking voor behoud malariavrije status

Opvang dak- en thuislozen komt op gang.
Suriname

Domburg moet opvanglocatie voor dak- en thuislozen worden, maar financiering nog nodig

Pinkstervakantie voor Surinaamse scholen moet stopgezet worden. Foto school ter illustratie
Suriname

Examenbureau stelt ouders en leerlingen gerust over resultaten leerjaar 10

Medewerkers van OWRO (en minister Tsang) laten tijdens een gezondheidsscreening hun bloeddruk en bloedsuiker controleren. Foto: CDS
Gezondheid

Gezondheidsscreening bij OWRO brengt verhoogde bloeddruk aan het licht

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws