• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Onderwijs stuurt meubilair voor scholen Amatopo en Coeroeni

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
23 december 2021 14:07
in Nieuws
Meubilair uit het magazijn van MinOWC te Combe4587 foto 2 300x224 1

GFC NIEUWSREDACTIE- Het meubilair voor de twee scholen die gebouwd worden te Amatopo en Coeroeni in het district Sipaliwini (Suriname) is al opgestuurd.

De tafels en stoelen zijn dinsdag overgevlogen naar het gebied, zegt de onderdirecteur Technische Diensten van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC), Dorothy Hoever.

Het meubilair is met het toestel dat de leerkrachten van Kwamalasamutu moest ophalen meegestuurd. De kosten voor het verzenden van het meubilair worden betaald door de Stichting Groene Groei Suriname, terwijl het departement het bedrag voor het ophalen van de leerkrachten voor zijn rekening neemt. Deze stichting zorgt samen met het MinOWC en de lokale bewoners voor de bouw van de scholen.

Volgens Hoever is er meubilair gestuurd voor de leerjaren een tot en met acht. Voor leerjaar acht zijn er extra stoelen en tafels meegestuurd, omdat in de middaguren ook de volwassenen naar school zullen gaan. Het meubilair is in het magazijn opgeslagen.

Momenteel zijn de lokale bewoners bezig met het verzamelen van materiaal voor de bouw van de scholen. De tekening voor het schoolgebouw is gemaakt door de technische dienst van het departement, zegt Hoever.

Het streven is om de scholen in het eerste kwartaal van 2022 te openen. De verwachting is dat het gebouw te Amatopo eerder zal worden opgeleverd.

Minister Marie Levens heeft tijdens de persconferentie van het MinOWC, op vrijdag 10 december 2021, aangegeven, dat er in tripartiet verband scholen worden gebouwd in Coeroeni en Amatopo.

In deze dorpen zijn de kinderen nooit naar school geweest. Verder gaf de minister aan dat ook onderwijs verzorgen in deze dorpen een uitdaging wordt, omdat er kinderen zijn van zes of vijftien jaar die voor het eerst naar school gaan.

Mis dit niet:

Regering en VIDS zetten overleg voort over bescherming woon- en leefgebieden

Vertrekkende Canadese ambassadeur ziet graag meer van Canada in Suriname

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Nieuwe wet moet grondenrechtenvraagstuk helpen oplossen. Archieffoto.
Suriname

Regering en VIDS zetten overleg voort over bescherming woon- en leefgebieden

Sigouin blikt terug op versterkte samenwerking tussen Suriname en Canada
Suriname

Vertrekkende Canadese ambassadeur ziet graag meer van Canada in Suriname

Controleactie Brokopondo leidt tot aanhouding verdachte en inbeslagname cyanide
Suriname

Politie controleert Afobakameer en goudconcessies tijdens verhoogde surveillance

Meer dan 200 kampen verwijderd.
Suriname

Meer dan 200 illegale kampen ontmanteld tijdens “Clean Sweep-operatie” in Moeroekreek

Minister Currie
Suriname

Ministerie: Intern onderzoek weerlegt beschuldigingen aan directeur IMEAO 2

Ministerie kiest voor gebiedsgerichte en participatieve aanpak.
Suriname

Sozavo en buurtorganisaties versterken samenwerking voor ontwikkeling van buurten en wijken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws