• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ondernemerschap bij kinderen: een investering in de toekomst of een punt van zorg?

Shafely King door Shafely King
3 november 2024 02:00
in Suriname
Ondernemerschap bij kinderen

GFC Nieuws heeft recentelijk artikelen gepubliceerd over jonge ondernemers, met titels als “10-jarige Niraya wil later advocaat worden en droomt van haar eigen rotishop” en “8-jarige Immanuel uit Paramaribo, een geboren ondernemer”.

Hoewel veel mensen enthousiast reageren op deze verhalen, zijn er ook enkele zorgen in de samenleving over de grens tussen ondernemerschap en kinderarbeid.

Stichting Gabriel Development Foundation, die talentontwikkeling en ondernemerschap bevordert in Suriname, werd gevraagd om haar kijk hierop te geven.

De stichting verklaart: “Wij geloven dat elk kind geboren is met talenten die door God zijn gegeven. Deze talenten moeten ontdekt en gestimuleerd worden vanaf jonge leeftijd.”

Volgens de stichting biedt het aanmoedigen van kinderen om hun talenten om te zetten in ondernemende activiteiten een stevigere basis voor hun toekomst.

“Kinderen die van jongs af aan worden gestimuleerd om ondernemend te denken, ontwikkelen waardevolle vaardigheden en kunnen bijdragen aan de economie,” stelt de stichting.

“Dit zijn de toekomstige ondernemers die niet alleen werk creëren voor zichzelf, maar ook anderen inspireren.”

De stichting noemt wijlen heer Sardjoe als een voorbeeld van een succesvolle Surinaamse ondernemer die anderen heeft geïnspireerd.

Mis dit niet:

Vrachtleveranciers in Albina voortaan gebonden aan aangewezen locaties

Moengo kan komende weken te maken krijgen met tijdelijke stroomonderbrekingen

Het stimuleren van ondernemerschap bij jeugdigen is volgens hen “geen vorm van kinderarbeid, maar een waardevolle investering in de toekomstige stabiele ondernemer van Suriname”.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Laden en lossen in centrum Albina alleen met vergunning.
Suriname

Vrachtleveranciers in Albina voortaan gebonden aan aangewezen locaties

Defecte generator zorgt mogelijk voor stroomonderbrekingen in Moengo.
Suriname

Moengo kan komende weken te maken krijgen met tijdelijke stroomonderbrekingen

drugsvliegtuig vernietigd
Suriname

Jhawnie plaatst vraagtekens bij aanpak drugsvluchten: ‘Hoe weet je wat er in je achterland gebeurt?’

'Voorbijgangers gooien afval bovenop bestaande hoop.'
Suriname

Afvalberg op trottoir Onafhankelijkheidsplein zorgt opnieuw voor ergernis

'Wie alleen heeft leren kraken mag zich geen chiropractor noemen.' Foto: illustratief
Gezondheid

KIVC pleit voor strengere controle op personen in Suriname die zich voordoen als chiropractor

Een toeristenvisum geeft niet automatisch toestemming om tijdens een verblijf in Nederland betaald werk te verrichten.
Suriname

Pinas eist sluiting van cambio’s die dollars en euro’s achterhouden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws