• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ondernemers klagen over trage overboekingen bij Surinaamse banken

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 mei 2025 18:00
in Suriname
suriname paramaribo hakrinbank

Illustratiefoto 'Sparen op de bank in Suriname is een dief van je eigen portemonnee'

In een tijd waarin digitale technologie vrijwel elk aspect van het dagelijks leven versnelt, groeit de ergernis onder burgers en ondernemers in Suriname over trage bankoverschrijvingen.

Het is voor velen niet te begrijpen dat het in 2025 nog steeds mogelijk is dat een overboeking tussen twee lokale banken drie tot vier dagen onderweg is voordat het bedrag daadwerkelijk op de rekening van de ontvanger staat.

Zakenlieden en particulieren hebben hun ongenoegen hierover geuit bij GFC Nieuws.

Volgens hen is het absurd dat een simpele binnenlandse transactie zoveel tijd vergt, terwijl in landen als Nederland het bedrag vaak al binnen enkele seconden beschikbaar is op de rekening van de ontvanger.

“We doen zaken in een digitale wereld, maar onze banken functioneren nog alsof we in de jaren ’80 leven,” zegt een verontwaardigde ondernemer uit Paramaribo.

De vertragingen zorgen voor concrete problemen. Betalingen aan leveranciers en lonen aan personeel komen soms te laat, wat de betrouwbaarheid van bedrijven onder druk zet.

Particulieren die dringend geld nodig hebben moeten onnodig wachten. “We willen weten waarom het zo traag gaat. Er is geen logische reden meer te bedenken,” stelt een klant.

Er klinkt steeds vaker een oproep aan de Surinaamse banken om hun systemen te moderniseren en transparanter te worden over hun interne processen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

maya parbhoe
Suriname

NPS’er Parbhoe uit kritiek op salaris procureur-generaal: “Het is ronduit belachelijk…”

Politie Livorno arresteerde drie verdachten voor diefstal van twee gedemonteerde bromfietsen
Suriname

Politie Livorno pakt drie verdachten op voor diefstal van twee bromfietsen

RIJST LANDBOUW
Suriname

Onvrede onder landbouwers in Nickerie groeit: “Waar zijn de actievoerders gebleven?”

FHR1 1200x837
Suriname

Ruim 1200 bezoekers bij FHR Business Fair met focus op Health

kankerawareness
Gezondheid

Voorlichting over baarmoederhalskanker tijdens Cancer Awareness Day in Albina

helling en gentle
Suriname

Gewezen politietopper Gentle: Geen geld voor politie, wel voor elites

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws