• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ondanks tragedie bij goudmijn zetten illegale gouddelvers in Suriname gevaarlijke zoektocht voort

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 maart 2024 17:13
in Suriname
goudwinning kwikvrij

Vorig jaar verloren veertien jonge gouddelvers het leven bij een goudmijnramp in het Surinaamse district Brokopondo. Ondanks deze vreselijke gebeurtenis zetten velen hun illegale zoektocht naar goud voort.

Het is begrijpelijk dat mensen doorgaan, gezien de noodzaak om geld te verdienen voor hun dagelijkse kosten, maar de voortzetting van deze activiteit blijft uiterst gevaarlijk.

Dat beweren althans analytici in gesprek met GFC Nieuws.

De goudmijnramp van vorig jaar zou een wake-up call moeten zijn voor de gevaren waarmee illegale gouddelvers worden geconfronteerd. De risico’s van instortingen, giftige dampen en andere gevaren zijn maar al te reëel.

Desondanks lijken sommige mensen bereid te zijn deze risico’s te nemen in ruil voor de kans op financiële beloning.

Mensen worden volgens velen gedwongen tot deze gevaarlijke activiteiten omdat ze weinig andere opties hebben om in hun levensonderhoud te voorzien.

Critici melden dat het van eminent belang is dat de overheid en andere relevante instanties ingrijpen om deze praktijken te ontmoedigen en alternatieve bronnen van inkomsten en economische kansen te bieden aan de betrokkenen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

De Stuka Prisiri commissies Wanica en Para
Suriname

Stuka Prisiri start achtste editie in Wanica en Para

slm curacao willemstad airport
Suriname

Jarenlange achteruitgang bij Surinam Airways volgens luchtvaartanalist geen toeval

schoenen
Lifestyle

Surinamers hebben gelijk: schoenen horen niet in huis

bezem
Lifestyle

Bezem populairder dan stofzuiger in veel Surinaamse huizen

Elektriciteit draden stroom energie EBS
Suriname

Eid al-Fitr verstoord door black-out in noorden Paramaribo

suriname paramaribo centrale markt 4
Lifestyle

Suriname: hoe hoog is het gemiddeld IQ?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws