• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Omgekomen Inheemse strijders herdacht met bloemenhulde, vandaag stille loop

Patty door Patty
2 mei 2024 07:07
in Suriname
blomenhulde inheemsen

Inheemse strijders Ivanildo Dijksteel (32) en Martinus Wolfjager (65) mogen nimmer in de vergetelheid raken.

De mannen kwamen op 2 mei van het vorig jaar door politiekogels om het leven tijdens een opstand van een groep mannen tegen onder andere de bezetting, vervuiling en vernieling van hun voorouderlijke grondgebieden.

Inheemse volken en organisaties moeten zich nu meer dan ooit bundelen om de strijd voor de wettelijke erkenning van hun collectieve rechten voort te zetten.

Dat was woensdagmorgen de rode draad van de toespraken van vertegenwoordigers van VIDS, OSIP, dorpshoofden, familieleden, nabestaanden en jongeren vertegenwoordigers te Bigi Poika.

In dit dorp heeft tijdens een traditionele ceremonie een bloemenhulde plaatsgevonden op de plek, waar deze mannen het leven hebben gelaten. Dat heeft VIDS in samenwerking met de nabestaanden en familieleden van Dijksteel en Wolfjager georganiseerd.

Bekijk ook:

DC Bhattoe voert werkbezoek uit aan getroffen wegen in Wanica Centrum

Wereldmeteorologen waarschuwen voor terugkeer van El Niño en mogelijke gevolgen voor Suriname

Er zal vandaag om 6:00 in de avond een herdenkingsdienst gehouden worden in de Kathedrale Basiliek, die geleid zal worden door bisschop Karel Choennie.

Voorafgaand aan de dienst zal er een stille loop plaatsvinden vanuit de Palmentuin naar de Kathedrale Basiliek. (route: Grote Combeweg – Onafhankelijkheidsplein (rondom) – Lim A Postraat – Heerenstraat – Noorderkerkstraat – en Henck Arronstraat.)

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Commissariaat Wanica Centrum werkt aan verbetering bereikbaarheid ondanks regenval
Suriname

DC Bhattoe voert werkbezoek uit aan getroffen wegen in Wanica Centrum

Meteorologen waarschuwen voor krachtig El Niño-jaar
Suriname

Wereldmeteorologen waarschuwen voor terugkeer van El Niño en mogelijke gevolgen voor Suriname

Ambassadeur Vanessa Li en Chinese functionarissen tijdens de viering van 50 jaar diplomatieke betrekkingen tussen Suriname en China in Beijing.
Suriname

Suriname en China vieren 50 jaar diplomatieke betrekkingen in Beijing

Brug verkeert in zeer zorgwekkende staat
Suriname

Districtscommissaris waarschuwt voor instabiele situatie houten brug Tout Lui Faut

Zaterdagdienstverlening moet drukte bij Burgerzaken verminderen.
Suriname

Burgerzaken voortaan ook op zaterdag open vanaf 6 juni

Onderminister Jadnanansingh moedigt deelnemers aan tot verdere groei.
Suriname

Twaalf deelnemers ontvangen certificaat na drie weken training bij SPWE

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws