• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

NRCS lanceert Afro-Caraïbische Educatie Academie bij 1 juli-herdenking

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 June 2025 07:00
in Suriname
044 angisa binden en koto srefidensi onafhankelijkheid 1 juli keti koti

Op 1 juli 2025 is het 152 jaar geleden dat de slavernij daadwerkelijk werd afgeschaft in Suriname.

Deze datum markeert het einde van 15 generaties van onderdrukking, geweld en mensonterende praktijken onder het koloniale bewind.

Hoewel de fysieke slavernij op 1 juli 1873 formeel ten einde kwam, zijn de sociale, economische en mentale gevolgen nog steeds zichtbaar in Suriname én Nederland.

De herdenking op 1 juli staat stil bij het gezamenlijke verzet van de Inheemsen – de eerste tot slaaf gemaakten op Surinaams grondgebied – en de Afrikaanse voorouders tegen koloniale overheersing.

Tegenwoordig kent 1 juli twee gezichten: het feestelijke karakter met kotomisi-shows, barbecues en dansfeesten, en de bezinnende kant die oproept tot reflectie, educatie en bewustwording.

Thema-avond en culturele show op 27 juni

De Nationale Reparatie Commissie Suriname (NRCS) en het Marron Awareness Platform organiseren op donderdag 27 juni een thema- en culturele avond onder het thema: Educatie voor Ontwikkeling. Locatie: PWO Centrum, Limesgracht #80, aanvang 19.00 uur (inloop 18.30 uur).

Sprekers zijn o.a. Albert Jubithana, Rasta Congo Kwami, Kapteng Johannes Niavai, Elvira Waterberg en Armand Zunder.

Hoogtepunt is de officiële lancering van de Afro-Caraïbische Educatie Academie (ACEA), een initiatief van het Nationale Reparatie Platform, dat vanaf oktober educatie zal bieden aan jongeren en volwassenen.

De avond wordt feestelijk afgesloten met optredens van de culturele groepen Siritjo Nare en Ifoko.

Toegang is gratis. Iedereen is welkom.

ShareTweetSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #413812
Suriname

Planbureau Suriname en Ministerie RO versterken samenwerking

GFC. Nieuws uit Suriname
Suriname

Surinam Airways stuurt PZ-TCV voor groot onderhoud naar Peru

[Aggregator] Downloaded image for imported item #412361
Suriname

Bromfietser ook genoteerd als verkeersdode in de veiligheidsmaand

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws