• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

NPS-voorzitter en Franse ambassadeur bespreken politieke en ontwikkelingsissues

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 October 2024 19:13
in Suriname
rusland en franse ambassadeur

De voorzitter van de Nationale Partij Suriname (NPS), Gregory Rusland, en de Franse ambassadeur, Nicolas de Lacoste, hebben vandaag een onderhoud gehad over verschillende brandende issues.

Onder meer kwamen aan de orde de rol van Frankrijk in het tegengaan van issues waaronder cyber security en de uitdagingen in dat verband. Daartoe zijn er onlangs gesprekken geweest met counterparts van Frans-Guyana, Suriname en Guyana.

De Lacoste zegt dat er veel overeenkomsten zijn tussen de landen en noemde ook de Inter Guyanese spelen waaraan ruim 130 Surinamers zullen deelnemen.

Voor wat betreft de politieke situatie werd de ambassadeur door Rusland breedvoerig geïnformeerd over de situatie in het land en hoe de NPS beleid heeft geschreven om het tij op dit gebied te keren.

Onder andere woningbouw, economische stabiliteit, gezondheidszorg, criminaliteitsbestrijding onderwijs en saamhorigheid zijn belangrijke aandachtspunten voor de ontwikkeling van het land en volk volgens Rusland.

De NPS-voorman liet ook zijn licht schijnen over de FID en de betekenis voor Suriname. Ook zijn verschillende zorgpunten aan de orde gekomen waaronder de illegale visserij, goudwinningsactiviteiten middels het gebruik van kwik, de grenskwestie en mogelijkheden om te komen tot versoepeling van het verkrijgen van een visum.

Over herstelbetalingwn in het kader van de slavernijperiode gaf de diplomaat aan dat er serieuze aandacht besteed wordt aan de positie van de nazaten van tot slaafgemaakten middels diverse projecten.

ShareTweetSend

Meer berichten

milieuvervuiling platte brug
Suriname

Plattebrug kreunt onder afval: Surinamers vervuilen hun eigen erfgoed

Zwaailicht politie
Suriname

Bromfiets mogelijk gedumpt en in brand gestoken

asfaltering OW werkzaamheden
Suriname

Einde aan gevaarlijke verkeerssituaties in Soekramsingstraat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws