• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nieuwe lichting diplomaten klaar voor internationale representatie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
21 maart 2025 01:30
in Suriname
Tweede-Basisdiplomatieke-Cursus-02-1024x681

De tweede editie van de Basisdiplomatieke Cursus is succesvol afgerond.

Van de 46 geselecteerde kandidaten hebben 39 deelnemers de intensieve opleiding met succes voltooid.

Op 19 maart vond de feestelijke certificaatuitreiking plaats in aanwezigheid van president Chandrikapersad Santokhi, meldt het Kabinet van de President.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) benadrukt het belang van deze opleiding voor de verdere professionalisering van de Surinaamse diplomatieke dienst.

De cursus biedt een solide basis voor een loopbaan in de diplomatie, maar is slechts het begin. Minister Albert Ramdin wijst erop dat diplomatie een vakgebied is dat jarenlange ervaring en toewijding vergt.

Het doel is om uiteindelijk een groep van 15 tot 20 topdiplomaten te vormen die Suriname op internationaal niveau kunnen vertegenwoordigen.

Met 122 aanmeldingen en een strenge selectieprocedure werd deze cursus toegankelijk voor zowel medewerkers van het ministerie als vertegenwoordigers uit andere sectoren.

“Suriname heeft een sterke diplomatieke dienst nodig die ons nationaal beleid uitdraagt en ons land internationaal positioneert”, aldus Ramdin. Ondanks de afronding van de regeerperiode blijft de inzet bestaan om de diplomatieke dienst verder te versterken.

Mis dit niet:

Den Haag staat stil bij geschiedenis, cultuur en toekomst van Inheemse volkeren tijdens bijzondere ontmoetingsdag

NPS-parlementariër Jeffrey Lau: “Suriname moet niet wachten op olie en gas om zich te ontwikkelen”

Deelnemers kregen waardevolle inzichten in diplomatieke protocollen, veiligheidsvraagstukken, ethiek en internationale representatie.

Rashley Resida, een van de geslaagden, omschrijft de opleiding als een periode van persoonlijke groei en een investering in de toekomst van Suriname.

Naast de theoretische en praktische onderdelen werd ook de culturele diversiteit van het land belicht. De slotceremonie werd feestelijk afgesloten met een cultureel evenement, waarin de rol van diplomaten als ambassadeurs van Suriname extra werd benadrukt.

Santokhi sprak in zijn toespraak over de cursus als een belangrijke mijlpaal, bereikt door inzet en verantwoordelijkheid.

Hij onderstreepte de relevantie van diplomatieke kennis voor onderhandelingen, conflictbemiddeling en internationale betrekkingen.

De deelnemers werden aangemoedigd hun carrière met vastberadenheid en passie voort te zetten, waarbij kernwaarden als harmonie, communicatie en samenwerking centraal staan.

Met deze succesvolle afronding is opnieuw een belangrijke stap gezet in de richting van een professionele en daadkrachtige Surinaamse diplomatieke vertegenwoordiging.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bijeenkomst brengt Inheemse gemeenschappen en samenleving samen.
Nederland

Den Haag staat stil bij geschiedenis, cultuur en toekomst van Inheemse volkeren tijdens bijzondere ontmoetingsdag

“Suriname heeft de rijkdommen, nu is visie nodig”
Suriname

NPS-parlementariër Jeffrey Lau: “Suriname moet niet wachten op olie en gas om zich te ontwikkelen”

Een 49-jarige man is door het Quick Response Team aangehouden na de diefstal van twee koperen buizen aan de J.A. Pengelstraat in Paramaribo. Foto: KPS
Suriname

Man opgepakt na diefstal van koperen buizen in Paramaribo

Illustratiefoto.
Suriname

Laatste partij in beslag genomen sigaretten vernietigd onder toezicht OM

Hering maakt zich zorgen over kinderen die opgroeien met dagelijkse frisdrank
Lifestyle

Geor Hering ziet graag dat Suriname frisdrank niet langer als normale drank beschouwt

Engeland-missie moet Suriname voorbereiden op nieuwe economische fase
Suriname

President Simons rondt werkmissie in Engeland af: focus op investeringen, olie- en gassector en internationale samenwerking

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws