• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nieuwe kans voor jonge modeontwerpers bij JoFa knip- en naaischool

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 juni 2024 03:16
in Suriname
mode naaien kleren kleermaker

In juli start JoFa Knip- en Naaischool in Suriname met een nieuw initiatief: “Kids Sewing Classes”. Deze lessen zijn speciaal ontworpen voor kinderen tussen de 9 en 15 jaar om hen de basis van naaitechnieken en textielbewerking bij te brengen.

Daniëlla Faerber, oprichtster van de school, zag tijdens haar tijd als docent op de Openbare Nijverheidsschool de interesse van tieners in kledingmaken toenemen.

“Ik begon zelf op twaalfjarige leeftijd met kniples en heb sindsdien mijn vaardigheden verder ontwikkeld. Het is belangrijk dat kinderen vroeg leren omgaan met de naaimachine, zodat ze praktische vaardigheden opdoen en hun talent kunnen ontwikkelen,” aldus Faerber.

Eerder organiseerde Faerber vakantienaillessen voor kinderen. “De kinderen vonden het zo leuk dat ze een jaar samen met de volwassen klas hebben gevolgd en diverse leuke dingen hebben leren maken,” vertelt ze.

Ouders benaderden haar vaker voor lessen voor hun kinderen, maar het was slechts mogelijk een kind aan te nemen als de volwassen klassen niet vol waren.

Met het vijfjarig bestaan van JoFa Knip- en Naaischool is besloten om klassen speciaal voor kinderen te starten. De lessen zullen plaatsvinden op twee locaties: de Theodoor Judaschool aan de Zinniastraat en Houttuin, en starten op 9 juli.

Het programma, dat drie maanden duurt, zal kinderen leren omgaan met de naaimachine door middel van verschillende oefeningen en projecten. Zo ontwikkelen zij hun vaardigheden en inzicht.

“Kinderen die les hebben gevolgd, hebben al prachtige dingen gemaakt. Sommigen kunnen nu vrij zelfstandig kleding maken en designen zelfs hun eigen modellen. Een paar hebben zelfs al klanten,” vertelt Faerber trots. “Recent belde een moeder om te vertellen dat haar zoon prachtige gordijnen maakt. Een andere jongere stuurde foto’s van een zelf ontworpen kinderkimono.”

Elke klas biedt plaats aan tien jongeren. Vanaf 16 jaar kunnen leerlingen kiezen tussen de volwassen klas of de jongere klas, afhankelijk van hun voorkeur.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

boot
Suriname

VS-aanval op ‘drugsschip’ blijkt gericht op boot die naar Suriname voer

svb toppers brian tevreden gjoesaidoebe
Sport

Surinaamse WK-droom leeft: mogelijke poule met topteams bij plaatsing

Nuravni S Sallons (Suriname)
Suriname

Surinaamse ondernemers versterken positie in Caribisch groene economie

Nationaal Leger Suriname
Suriname

Moet Suriname naar dienstplicht kijken nu de Cariben onrustig worden?

Caribische delegaties tijdens de biodiversiteitsdialoog in Paramaribo, waar landen werkten aan sterkere strategieën en regionale samenwerking voor natuurbeheer.
Suriname

Suriname ontvangt Caribische delegaties voor belangrijke biodiversiteitsdialoog

Gamen2
Lifestyle

KIVC maakt zich zorgen over gevolgen game-verslaving onder jongens in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws