Niet langer bepaalt de man in Suriname of vrouwen lang haar moeten hebben

kapper kapsalon haar

In onze samenleving waar uiterlijk vaak de eerste indruk bepaalt, blijft de vraag in Suriname actueel: wat vinden mannen nu écht aantrekkelijk? Lang golvend haar of een stoere korte coupe?

Terwijl sociale media overspoeld worden met meningen en voorkeuren tekent zich in het straatbeeld van Paramaribo een opvallende ontwikkeling af.

Veel mannen blijven traditioneel in hun voorkeur. Uit gesprekken in de binnenstad en in kapsalons blijkt dat lang haar voor velen nog altijd het toonbeeld is van vrouwelijkheid.

“Lang haar geeft een elegante uitstraling, een zekere zachtheid. Dat blijft bij ons mannen hangen,” vertelt een dertiger aan de Domineestraat in gesprek met GFC Nieuws Lifestyle.

Toch is er een duidelijke tegenstroom zichtbaar. Sommige jonge mannen noemen kort haar juist krachtig, stijlvol en onafhankelijk. “Een vrouw met een korte coupe straalt lef en zelfvertrouwen uit,” zegt lifestyledeskundige Patricia Wong.

Maar wat vrouwen zelf willen, weegt steeds zwaarder. Kapsalons merken dat vrouwen vaker kiezen voor praktisch gemak, eigen stijl of natuurlijke looks, ongeacht wat ‘de man’ ervan vindt.

Door de hitte, drukke levensstijl en de opkomst van haar-positieve bewegingen durven steeds meer vrouwen hun eigen esthetiek te volgen.

“Vroeger droegen we pruiken om te voldoen aan verwachtingen,” zegt een huisvrouw. “Nu dragen we wat bij ons past. Wie dat niet mooi vindt, kijkt maar weg.”

Het schoonheidsideaal in Suriname verschuift. Niet langer bepaalt de man de norm, maar de vrouw zelf. En dát vinden steeds meer mannen op hun beurt juist aantrekkelijk.