• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Niet langer bepaalt de man in Suriname of vrouwen lang haar moeten hebben

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 augustus 2025 14:37
in Lifestyle
kapper kapsalon haar

In onze samenleving waar uiterlijk vaak de eerste indruk bepaalt, blijft de vraag in Suriname actueel: wat vinden mannen nu écht aantrekkelijk? Lang golvend haar of een stoere korte coupe?

Terwijl sociale media overspoeld worden met meningen en voorkeuren tekent zich in het straatbeeld van Paramaribo een opvallende ontwikkeling af.

Veel mannen blijven traditioneel in hun voorkeur. Uit gesprekken in de binnenstad en in kapsalons blijkt dat lang haar voor velen nog altijd het toonbeeld is van vrouwelijkheid.

“Lang haar geeft een elegante uitstraling, een zekere zachtheid. Dat blijft bij ons mannen hangen,” vertelt een dertiger aan de Domineestraat in gesprek met GFC Nieuws Lifestyle.

Toch is er een duidelijke tegenstroom zichtbaar. Sommige jonge mannen noemen kort haar juist krachtig, stijlvol en onafhankelijk. “Een vrouw met een korte coupe straalt lef en zelfvertrouwen uit,” zegt lifestyledeskundige Patricia Wong.

Maar wat vrouwen zelf willen, weegt steeds zwaarder. Kapsalons merken dat vrouwen vaker kiezen voor praktisch gemak, eigen stijl of natuurlijke looks, ongeacht wat ‘de man’ ervan vindt.

Door de hitte, drukke levensstijl en de opkomst van haar-positieve bewegingen durven steeds meer vrouwen hun eigen esthetiek te volgen.

“Vroeger droegen we pruiken om te voldoen aan verwachtingen,” zegt een huisvrouw. “Nu dragen we wat bij ons past. Wie dat niet mooi vindt, kijkt maar weg.”

Het schoonheidsideaal in Suriname verschuift. Niet langer bepaalt de man de norm, maar de vrouw zelf. En dát vinden steeds meer mannen op hun beurt juist aantrekkelijk.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

instagram sociale media telefoon smartphone mobiel
Lifestyle

102-jarige Surinamer die recent overleed was nog volop actief op sociale media

Anjoemara Wolf Vis Arvi Fishing Adventures
Gezondheid

Surinaamse Anjoemara vis eten brengt risico’s met zich mee

liefde relatie love
Column

Surinamers in Nederland worstelen met vooroordelen over leeftijd in de liefde

nederlandse taal
Lifestyle

Beperkte opties voor Latino’s in Suriname om Nederlands te leren

dale
Lifestyle

Het woord Dale verdwijnt langzaam uit het Surinaamse straatbeeld

douchen baden badkamer water
Lifestyle

Het verschil tussen baden en douchen is in Suriname niet altijd even duidelijk

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws