• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Niet-gekeurde weegschalen aangetroffen bij supermarkten tijdens ECD-controle

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 mei 2025 13:30
in Suriname
boodschappen winkel supermarkt

Foto ter illustratie.

Tijdens recente inspecties van supermarkten in de districten Paramaribo en Wanica heeft de Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) meerdere weegschalen aangetroffen die niet zijn goedgekeurd door de bevoegde instantie.

De controles vonden plaats in de periode van woensdag 30 april tot en met vrijdag 9 mei.

Op diverse locaties, waaronder de Franchepanestraat, Jan Steenstraat, Malangweg, Gobajolaan en Sardjoedeirattanstraat, bleken de aanwezige weegschalen niet gekeurd te zijn door de Dienst Waarborg en IJkwezen.

Hierdoor voldoen deze apparaten niet aan de wettelijk vereiste normen, wat consumenten mogelijk kan benadelen. De betreffende ondernemers zijn door de ECD dringend gesommeerd om hun weegschalen alsnog te laten keuren.

De kassasystemen van deze supermarkten zijn eveneens gecontroleerd. Hierbij is gebleken dat de meeste zaken beschikken over een systeem dat aan de wettelijke voorschriften voldoet, of dat reeds een systeem in bestelling is dat aan deze vereisten voldoet.

Bekijk ook:

Minister Currie pleit voor structurele verhoging onderwijsbudget naar 20 tot 25 procent

Nationaal Ontwikkelingsplatform start met uitwerking Roadmap 2029-2050

Verder werd nagegaan of de prijzen van basisgoederen binnen de toegestane winstmarges vallen. Uit de controle bleek dat de prijzen zich binnen de gestelde grenzen bewegen.

Het ministerie benadrukt het belang van eerlijke handelspraktijken en roept consumenten op om meldingen te blijven doen van mogelijke prijsopdrijving of andere onregelmatigheden.

Klachten kunnen worden doorgegeven via het verkorte nummer 1940, via WhatsApp op +597 8530915 of telefonisch via 483949.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Huidige 9,7 procent onderwijsbudget onvoldoende volgens minister Currie
Suriname

Minister Currie pleit voor structurele verhoging onderwijsbudget naar 20 tot 25 procent

Roadmap 2029-2050 moet regeringswisselingen overstijgen
Suriname

Nationaal Ontwikkelingsplatform start met uitwerking Roadmap 2029-2050

Opleiding in Verenigde Staten versterkt capaciteit Surinaamse Kustwacht
Suriname

Beleidsadviseur Surinaamse Kustwacht voltooit Amerikaanse opleiding maritieme veiligheid

Oproep binnen IDB-gefinancierd luchtvaartproject SATSS.
Suriname

TCT zoekt internationale expert voor modernisering luchtvaartnavigatie in Suriname

Franse ambassadeur brengt educatief werkbezoek aan Nickerie.
Suriname

Franse ambassadeur brengt educatief werkbezoek aan Nickerie en benadrukt samenwerking met Suriname

Asfalteringswerkzaamheden in de nacht van vrijdag op zaterdag.
Suriname

Onderhoudswerkzaamheden aan Commissaris Thurkowweg: politie roept weggebruikers op tot extra voorzichtigheid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws