• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nederlandse oud-militairen houden van Suriname maar zien een land in zwaar weer

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 januari 2025 16:00
in Lifestyle, Suriname
korjaal leonsberg suriname rivier

Suriname blijft een geliefde bestemming voor Nederlandse oud-militairen die ooit hun dienstplicht in ons land hebben vervuld.

Maar hoe ervaren deze bezoekers het Suriname van nu, nu de economische omstandigheden steeds zwaarder lijken te drukken?

Een ingezonden artikel aan GFC Nieuws geeft een interessante inkijk.

Het verhaal komt van Ton Verzendaal, de tweede voorzitter van de stichting Triskontakten. De stichting is een organisatie van Nederlandse oud-militairen die ooit hun dienstplicht in Suriname hebben vervuld.

Triskontakten organisteert sinds 2006 jaarlijks groepsreizen naar Suriname.

Dit jaar, vanwege de viering van 50 jaar onafhankelijkheid, wordt een recordaantal van 70 deelnemers verwacht.

De reis, die 20 dagen duurt, voert langs oude kampementen, festiviteiten en zelfs het binnenland.

Volgens Verzendaal zijn de Surinamers nog altijd even vriendelijk en is het mogelijk om vrij rond te lopen in Paramaribo zonder noemenswaardige problemen.

Toch wordt ook een kritische kanttekening geplaatst: “Suriname gaat achteruit. Alles wordt duurder, de SRD devalueert en de bevolking draagt daar de gevolgen van.”

Hij zegt dat voorzichtigheid geboden is, maar voegt daaraan toe dat Suriname nog steeds een prachtige bestemming is.

“Amsterdam, Rotterdam, New York – zijn die zoveel veiliger? Als je je normaal gedraagt en niet te koop loopt met rijkdom, is Suriname een geweldig en gastvrij land. Ik kom er elk jaar met plezier,” sluit hij af.

ShareTweetSend

Meer berichten

handboeien arrestatie aangehouden 2
Suriname

Kleinzoon aangehouden na mishandeling en bedreiging oma en oom

leidinggevenden belastingen belastingdienst
Suriname

Nieuwe leiderschapsvaardigheden voor Belastingdienst in hervormingstraject

vorswijk dinotha
Suriname

Van Dijk Silos pleit voor vervolging ex-minister Dinotha Vorswijk na dubieuze gronduitgiftes

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws