• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nederlandse ambassadeur verbaast over uitspraken Justitieminister over uitzetting Asawini

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 juni 2023 13:07 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:37
in Nieuws
zwan van der henk

GFC NIEUWSREDACTIE- De Nederlandse ambassadeur in Suriname, Henk van der Zwan, zegt verbaasd te zijn over enkele delen uit de verklaring van minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie, waarin hij zijn relaas doet over de uitzetting van activist Regita ‘Asawini’ Edenburg.

Aan ABC zegt van der Zwan dat het absoluut niet zo is dat een Nederlandse staatsburger in Frans-Guyana kan worden uitgezet. Amoksi schreef in zijn verklaring ‘??? ??? ℎ?? ???????? ????????? ??? ???????? ??? ?????-?????? ?? ?????????? ??? ???????? ?? ????? ??? ????????. ??? ???? ?? ??? ???????? ???????????? ?? ?????-?????? ?? ???????? ???????????. ?? ?? ℎ?? ?????? ??? ?? ℎ?? ??????????? ??? ?????? ????????, ?? ?? ?????????? ????????’.

De Nederlandse ambassadeur benadrukt dat zij in land van herkomst uitgezet dient te worden. Dat kon via de directe weg, aangezien er twee lijnvluchten zijn die naar Amsterdam reizen. Van der Zwan vindt het daarom raadselachtig waarom voor een dergelijke omweg via Frans Guyana is gekozen.

Daarnaast is er nooit eerder contact met de Nederlandse ambassade geweest, voordat men trachtte om Asawini uit te zetten. Er is ook geen verzoek geweest vanuit de Nederlandse ambassade om Asawini terug te halen naar Suriname. Ook daar zijn de verklaringen tegenstrijdig, omdat Amoksi schreef: ‘??ℎ??? ?????? ?? ??????????? ????????? ?? ℎ?? ????????? ???????? ℎ????? ??? ?? ?????????? “?? ??? ?????? ??????” ????????. ??? ?? ℎ??? ??????????? ???????? ?? ?????-?????? ℎ?? ?????????, ??? ?? ??? ????????’.

Van der Zwan zegt slechts meegedeeld te hebben dat, voor het bevestigen van haar nationaliteit, hij toegang dient te hebben tot Asawini en haar moet kunnen spreken. Dit heeft de ambassade uit zichzelf proberen te doen, toen de media melding maakte van een Nederlander in hechtenis.

Het lukte de ambassade echter niet om haar op politiebureau Geyersvlijt te spreken. Er is een diplomatieke nota verstuurd naar het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business & Internationale Samenwerking (BIBIS) voor informatie over dit geval.

Het blijkt dat het Nederlands paspoort van Asawini niet te vinden was voor de Surinaamse autoriteiten. Daarom werd een noodpaspoort voor haar gemaakt.

Van der Zwan vindt dat de afhandeling van dit geval anders was gelopen als de Surinaamse autoriteiten vanaf het begin contact hadden opgenomen met de ambassade.

ShareTweetSend

Meer berichten

oogmeting
Suriname

Oogmetingproject Staatsolie en Optiek Ninon op scholen in Coronie

[Aggregator] Downloaded image for imported item #418178
Suriname

Politie houdt ‘Most Wanted’-crimineel Dwight “Kwaikie” Lantfeld aan na gewelddadige confrontatie

[Aggregator] Downloaded image for imported item #418149
Suriname

SITA certificeert vijftien exportcoaches en lanceert steunfonds

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws