• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nederlanders in Suriname: de 5 grootste ergernissen op een rij

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 januari 2025 22:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
stad paramaribo onderwater overstroming suriname 2

Veel Nederlanders die naar Suriname emigreren zien het als een kans om te genieten van een ontspannen levensstijl in een warm klimaat.

Toch zijn er ook frustraties die keer op keer naar voren komen. Op basis van gesprekken die de onderzoeksredactie van GFC Nieuws heeft gevoerd, alsmede data op sociale media, delen we de vijf grootste ergernissen.

De meest gehoorde klacht is het niet nakomen van afspraken. Punctualiteit wordt in Suriname minder strikt genomen, wat voor Nederlanders die gewend zijn aan een strak schema vaak tot frustraties leidt.

Dit geldt zowel in sociale als zakelijke context.

De tweede grote ergernis is de staat van de wegeninfrastructuur. Wegen zoals de Watermolenstraat in Paramaribo worden berucht genoemd vanwege de diepe kuilen en het ongemak dat autoritten veroorzaken.

Zeker tijdens het regenseizoen, wanneer wegen onder water staan, is de situatie schrijnend.

Een ander probleem is de constante vraag om leningen.

Een gepensioneerde Nederlander vertelt: “Sinds ik hier woon, ben ik al zo vaak benaderd door mensen met bizarre verhalen om geld te lenen. Het voelt zeer ongemakkelijk.”

Ook het gebrek aan diepgaande gesprekken valt op. Veel emigranten merken dat onderwerpen over de wereldpolitiek of andere internationale kwesties vaak niet aanspreken.

“Veel is hier een ver-van-mijn-bed-show,” zegt een vrouw die vanuit Rotterdam naar Commewijne verhuisde.

Tot slot stoort men zich aan de slordigheid in het straatbeeld. Overal zwerfvuil, verwaarloosde bermen en trottoirs en verpauperde buurten dragen bij aan een beeld van nalatigheid.

Hoewel het leven in Suriname veel voordelen biedt, zorgen deze punten bij veel emigranten voor ongemak.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

cassave 1
Suriname

Duurdere cassave en tayer dwingen gezinnen tot andere keuzes

planten groenten boer landbouw
Suriname

Women in Agriculture Fair toont vrouwelijke landbouwers op Internationale Vrouwendag

President Simons en minister Bouva voeren bilaterale gesprekken tijdens 50ste CARICOM-staatshoofdenvergadering
Suriname

President Simons voert bilaterale gesprekken met Saoedi-Arabië en Trinidad bij CARICOM-top

paspoort airport inchecken vliegveld koffer baggage reizen passagier
Lifestyle

Surinaamse Nederlanders kiezen zelden voor arme landen bij vertrek uit Holland

SRD Surinaamse Dollar
Suriname

Regering breidt 2035-obligatie uit met 265 miljoen dollar voor sociale investeringen

mcp melkcentrale
Suriname

Larissa Barden tijdelijk waarnemend directeur Melkcentrale

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws