• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nederlanders die zich tweemaal per week wassen oneens met dagelijkse douchegewoonten Surinamers

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 juli 2024 07:18
in Gezondheid, Lifestyle
badkamer douchen wc toilet

In de Surinaamse cultuur, evenals in vele andere warme klimaten, is het de normaalste zaak van de wereld om zich dagelijks en zelfs meerdere keren per dag te douchen.

Dit is begrijpelijk gezien de warmere weersomstandigheden in die landen.

Echter, wanneer sommige Surinamers naar Nederland verhuizen en dezelfde gewoonten, vooral in de koudere maanden aanhouden, leidt dit soms tot discussie en debat.

Recentelijk dook een geheim opgenomen filmpje op waarin een moeder een gesprek opnam tussen mogelijk Nederlandse vrouwen over douchegewoonten.

Hieruit bleek dat sommige Nederlandse moeders het prima vinden om hun kinderen niet dagelijks, maar maximaal twee keer per week te douchen, wassen of baden.

Dit leidde tot reacties van personen met een andere culturele achtergrond dan Nederlands, die dit onbegrijpelijk vinden omdat ze vanuit huis uit iets anders gewend zijn.

Een groot aantal Nederlanders baseert hun gewoonten echter op wetenschappelijk bewijs van dermatologen.

“De voornaamste reden waarom we douchen is om zweet en dode huidcellen weg te wassen, vuil en afvalstoffen te verwijderen en zaken zoals lichaamsgeur te voorkomen.”

Dat zegt Mary L. Stevenson, M.D., assistent-professor bij New York University. Het blijkt dat frequent douchen kan leiden tot schade aan de huidbarrière.

De studie wijst uit dat dagelijks douchen, vooral met warm water en sterke zepen, de huid kan uitdrogen en gevoelig kan maken voor irritaties en ontstekingen.

Dit advies kan helpen om huidproblemen zoals eczeem en dermatitis te voorkomen, wat belangrijk is voor het behoud van een gezonde en stralende huid.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

kauwgum kauwgom
Lifestyle

Aparte behandeling van kauwgom in winkels Suriname

AZP-directeur Marica-Redan tijdens symposium over toekomst als universitair medisch centrum
Gezondheid

AZP viert 60 jaar met symposium over weg naar universitair medisch centrum

man senior bejaard oud
Lifestyle

Surinaamse sociaalzwakkeren balanceren op de rand van financiële overleving

Vliegtuig stoelen cabine
Lifestyle

Ergernis op vlucht Schiphol – Zanderij door passagier die geluid zonder koptelefoon afspeelt

life hammer auto te water2
Lifestyle

Bewustwording in Suriname over hoe te ontsnappen uit zinkende auto na tragisch ongeluk

mental health
Gezondheid

Suriname dreigt de strijd te verliezen tegen mentale problemen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws