• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nederlander prijst Curaçao: ‘Veel beter dan het smerige en onvriendelijke Suriname’

P. Peterson door P. Peterson
18 januari 2024 08:00
in Lifestyle
curacao hato airport

In een recente post op de Facebookpagina van GFC Nieuws heeft de Nederlandse heer Henk van der Bijl zijn bewondering uitgesproken voor Curaçao.

Hij prees het eiland voor de uitstekende zorg voor zijn bezoekers, benadrukte de parelwitte stranden en de vriendelijke service in winkels en horeca.

Deze lofzang volgde op het nieuws dat Curaçao enorm populair was tijdens de recente Vakantiebeurs in Utrecht.

Echter, in dezelfde adem uitte Van der Bijl negatieve opmerkingen over Suriname, waarbij hij het land beschreef als ‘smerig, onsympathiek en crimineel’.

Deze uitspraken leidde tot negatieve reacties, waarbij ook andere Nederlanders hun ongenoegen uitdrukten. Een respondent bekritiseerde Henk’s opmerkingen scherp:

“Dit doet afbreuk aan al die mensen die in Suriname met hart en ziel keihard en merkbaar werken aan verbetering in het mooie ongerepte Suriname,” schreef Jan van der Linden.

Een andere Nederlander sprong in de verdediging van Suriname en stelde dat het land veel te bieden heeft, terwijl hij Curaçao afdeed als ‘maar een eiland’ waar men na een weekje luieren alles al gezien zou hebben.

Deze persoon benadrukte ook de behoefte aan lagere ticketprijzen naar Suriname om de concurrentie met andere bestemmingen, zoals Curaçao, aan te gaan.

De discussie weerspiegelt de uiteenlopende meningen over deze twee populaire bestemmingen en versterkt het besef dat elke bestemming uniek is, met eigen charmes en uitdagingen.

Het benadrukt tevens het belang van respectvolle communicatie en het waarderen van diverse culturen en landen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ministerie sociale zaken
Lifestyle

Pinas ziet graag dat alle ministeries dit jaar feesten annuleren

vuurwerk
Lifestyle

Ondernemer roept Surinamers op geen vuurwerk te kopen

kassa horeca betalen winkel restaurant bediende
Lifestyle

Restaurants volgeboekt in Paramaribo ondanks economische druk

tiny house suriname
Lifestyle

Tiny houses kunnen toekomst van wonen in Suriname veranderen

paramaribo suriname
Lifestyle

Van Paramaribo naar ‘Parimaribo’: hardnekkige spelfout in Nederland

airbus a380
Lifestyle

Tweedehands Airbus A380 voor SLM lijkt een koopje, maar past die wel bij Suriname?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws