• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nederlander onder druk gezet door familie in Suriname om opbrengst verkochte woning af te staan

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 augustus 2024 09:00
in Lifestyle
woning verkocht hui

Een Surinaamse Nederlander van eind dertig uit Zuid-Holland beweert dat hij onder druk wordt gezet door familieleden in Suriname om een deel van de opbrengst van zijn recent verkochte woning af te staan.

De heer die al sinds zijn kinderjaren in Nederland woont, vertelt dat hij geschrokken was door de eis, die naar zijn zeggen volledig uit het niets kwam.

“Ik kwam aanvankelijk met mijn moeder naar Nederland toen ik nog jong was. Gelukkig hadden we toen een eigen koopwoning, waardoor we niet bij familie hoefden in te wonen,” vertelt hij aan GFC Nieuws Lifestyle.

De SuriNed heeft inmiddels een vaste baan en een partner. Hij kocht jaren geleden het ouderlijk huis voor een gunstige prijs van zijn ouders.

Onlangs besloot hij deze woning te verkopen vanwege gezinsuitbreiding en de aanschaf van een grotere woning. Wat aanvankelijk een positieve verandering leek, nam echter een onverwachte wending.

Bekijk ook:

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

“Tot mijn schrik kreeg ik een telefoontje van mijn moeder, waarin ze vertelde dat de familie in Suriname twintig procent van de overwaarde op hun bankrekening wil zien, vanwege de aanhoudende economische malaise daar,” vertelt hij.

Hoewel de Surinaamse Nederlander wettelijk gezien tot niets verplicht is, geeft hij aan bereid te zijn een klein bedrag te schenken om de familierelaties goed te houden.

“Ik begrijp dat de situatie in Suriname moeilijk is, maar ik had nooit verwacht dat er zo’n eis zou komen. Het voelt onterecht en geeft me veel stress.”

Desondanks wil hij benadrukken dat hij de banden met zijn familie niet wil verbreken. “Familie blijft belangrijk, maar het moet wel binnen redelijke grenzen blijven.”

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

schaafijs paramaribo suriname
Lifestyle

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

vliegtuig reizen
Lifestyle

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

Geor Hering vindt dat publieke media in Suriname zorgvuldig moeten omgaan met reclame-uitingen die volgens hem verwachtingen wekken zonder wetenschappelijke onderbouwing. Beeld: AI
Lifestyle

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Waarom zeggen veel Surinamers dat de hitte in Nederland soms zwaarder aanvoelt dan thuis?
Lifestyle

Waarom 32 graden in Nederland anders voelt dan 32 graden in Suriname

Aantal klachten over bouwvakkers opvallend groot. Foto: illustratief
Lifestyle

Waarom bestaan er zo weinig recensiesystemen voor vaklieden in Suriname?

Terwijl airco in Suriname en Amerika een basisbehoefte is, geldt het in Europa als een milieubelastende luxe.
Lifestyle

Surinamers kijken verbaasd op van het beperkte gebruik van airco’s in Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws