• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

NDP-topper Abdoel uit kritiek op privatiseringsplannen regering

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 november 2024 12:00
in Suriname
Amzad Abdoel 2019- 3 cropped

De Nationale Democratische Partij (NDP) heeft stevige kritiek geuit op de plannen van de regering om een aanzienlijk aantal staatsbedrijven te privatiseren of te verkopen.

Amzad Abdoel, namens de NDP, sprak zich uit tegen wat hij noemt een “verwoestende agenda” van de huidige coalitie en het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

Volgens Abdoel zouden de huidige coalitiepartijen, VHP en ABOP, de Surinaamse economie en het welzijn van de burgers in gevaar brengen door staatsbedrijven in private handen te plaatsen.

Van de 163 staatsbedrijven die onder verschillende ministeries vallen, zijn er momenteel 36 niet langer operationeel.

In 30 gevallen hebben ministeries aangegeven dat deze bedrijven geen strategische waarde hebben en niet behouden hoeven te worden.

Het eindrapport van de stuurgroep onder leiding van Viren Ajodhia beveelt aan dat het liquidatieproces voor deze entiteiten kan worden ingezet.

In het rapport wordt bovendien een onderscheid gemaakt tussen vier categorieën: bedrijven die moeten worden geliquideerd, bedrijven die niet moeten worden geprivatiseerd, bedrijven die geprivatiseerd kunnen worden, en bedrijven die op termijn in aanmerking komen voor privatisering.

Slechts 29 staatsbedrijven zouden, volgens de aanbevelingen, behouden moeten blijven in publieke handen.
Abdoel uitte zijn bezorgdheid over de mogelijke gevolgen van deze privatiseringsgolf en beschuldigt de coalitie van het bevoordelen van een kleine kring van familie, vrienden en welgestelde partijleden.

Hij stelt dat de economische hervormingen, in samenwerking met het IMF, tot verarming van de bevolking zouden leiden.

Volgens de NDP weerspiegelen deze plannen geen werkelijke vooruitgang, maar zouden zij juist leiden tot economische afhankelijkheid en verlies van nationale rijkdom.

Met het oog op de verkiezingen van 25 mei 2025, roept Abdoel op tot het behoud van deze bedrijven in nationaal belang en benadrukt de partij de noodzaak van een duurzame aanpak die de welvaart van alle burgers ten goede komt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

atm republic bank geldautomaat pin
Suriname

Gebrek aan geldautomaten verandert rol van supermarkten in Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #426549
Suriname

Nieuwe Raad van Toezicht geïnstalleerd voor het IOL

genevievre jordan
Suriname

Genevievre Jordan: Samenwerking vereist respect en nagekomen afspraken

surinaams parlement dna
Suriname

Interne spanningen binnen coalitie houden DNA-vergadering tegen

ingrid bouterse
Suriname

Leden Nationale Assemblée betuigen medeleven bij Venezolaanse ambassade

obs bushouders
Suriname

Staking busvervoer opgeheven na overleg met OBS

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws