• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

NDP en BEP stemmen tegen overheidsbegroting, NPS onthoudt zich van stemmen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 februari 2023 00:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:22
in Nieuws
dna begroting coalitie

GFC NIEUWSREDACTIE- In De Nationale Assemblee (DNA) in Suriname is vrijdag de ontwerpwet houdende vaststelling van de ontwerp Staatsbegroting van uitgaven en ontvangsten voor het dienstjaar 2023 (Wet Staatsbegroting 2023), goedgekeurd met 27 stemmen voor en 12 tegen.

De fractie van de Nationale Democratische Partij (NDP), partij voor Broederschap en Eenheid (BEP) en de Nationale Partij Suriname (NPS), die recent uit de coalitie stapte, hebben hun goedkeuring niet gegeven aan de begroting.

De NPS-fractie heeft zich onthouden van stemmen.

Volgens de NDP en de BEP is de begroting niet realistisch. Er zijn op het laatste moment enorme veranderingen aangebracht, zonder een onderbouwing.

Zo is in de laatste aanpassing een half miljard SRD opgenomen voor grondconversie. Dit, terwijl de wet nog niet is aangenomen in het parlement.

Verder heeft de regering binnen 24 uur inkomsten uit de belasting, hout, goud en visserijsector flink opgeschroefd, terwijl het ondernemersklimaat verre van ideaal is.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

polymarket chan santokhi
Suriname

‘SRD werd ook gesloopt door eerdere beslissingen Santokhi’, houdt analist Ramcharan samenleving voor

vader familie zoon kind tiener gezin
Gezondheid

Surinaamse ‘hardhandige opvoeding’ schaadt kinderen ernstig en langdurig

Decoraties bekronen inzet in aanloop naar 50 jaar Srefidensi
Suriname

Decoraties bekronen inzet in aanloop naar 50 jaar Srefidensi

mystikals
Entertainment

Danscrew The Myztikalz ontvangt nationale eer voor 25 jaar artistieke impact

slm onafhankelijkheid srefidensi
Suriname

SLM verwelkomt passagiers met ‘Kon Na Ini’-activiteit ter viering van 50 jaar Srefidensi

[Aggregator] Downloaded image for imported item #421196
Suriname

Surinamers noemen vernieuwing Waterkant een grote vooruitgang

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws