• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nationale Assemblee aanvaardt omstreden kansspelwetten ondanks verdeeldheid

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 september 2023 00:54 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:02
in Nieuws
dna begroting coalitie

GFC NIEUWSREDACTIE – In een tumultueuze zitting van de Nationale Assemblee werden dinsdagavond drie omstreden wetten met betrekking tot kansspelen aangenomen.

Ondanks scherpe verdeeldheid en uitgesproken ontevredenheid onder de assembleeleden, kwam er een akkoord tot stand.

De VHP, ABOP en de BEP schaarden zich achter de wetgeving, terwijl de NDP een gemengd beeld vertoonde, met leden die voor, tegen, of zich onthielden van stemming.

Opmerkelijk was het vertrek van Patricia Etnel (NPS) voor de stemming, zonder een tegenstem uit te brengen.

Deze beslissingen werden gekenmerkt door emotionele betogen en opmerkelijke keuzes, zoals die van Nisha Jhakry (VHP) en Mahinder Jogi (VHP).

Ondertussen kregen de wetten groen licht, waaronder de Loterijwet, de Wet Toezicht en Controle Kansspelen, en de veelbesproken Casinowet (Hazardspelen). De loterijwet is aangenomen met 29 stemmen voor. De Wet Toezicht en Controle Kansspelen was goed voor  30 stemmen en 1 tegen.

Deze stappen werden genomen in het kader van aanbevelingen van de Caribbean Financial Action Task Force (CFATF), hoewel kritiek op onduidelijke geldstromen en de ernst van gokverslaving en gezins-ontwrichting bleef bestaan.

Belangrijke vragen aan de regering bleven onbeantwoord, terwijl het land nu vooruitkijkt naar de impact van deze nieuwe wetgeving.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Minister Ramsaran “Onderhoudswerkzaamheden Chetak helikopters gestart”2
Suriname

Chetak-helikopters Nationaal Leger volgend jaar weer inzetbaar

simons
Suriname

President Simons diep geschokt door geweldsincident in Commewijne

rusland
Suriname

Vicepresident Rusland diep geraakt door tragedie in Commewijne

[Aggregator] Downloaded image for imported item #424155
Suriname

Journalist Eijk doet indringend verslag van massale moord in Commewijne

Autoreparatie monteur remmen auto
Suriname

Autobezitters voelen zich aan hun lot overgelaten na mislukte reparaties bij garages

euro geld
Lifestyle

Wero vervangt iDeal, wat verandert er voor Surinaamse Nederlanders?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws