• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nationale Anti Money Laundering Commissie rapporteert aan staatshoofd

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 July 2023 06:59 - Geüpdatet op 26 October 2023 06:12
in Nieuws
geld dollar euro veiling koers valuta witwassen

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse regering heeft zich gecommitteerd om alles eraan te doen zodat het land kan voldoen aan de internationale standaarden van de Caribbean Financial Action Task Force (CFATF) en andere internationale organisaties.

De Anti -Money Laundering Steering Council is het beleidsorgaan van de staat om beleid vast te stellen op het vraagstuk van de ordening van het land op de gebieden van de bestrijding van money laundering, terrorismefinanciering en de financiering van proliferatie.

President Chandrikapersad Santokhi, die ook voorzitter is van de Steering Council heeft een deliberatie gehad met de leden van het orgaan.

De Nationale Anti Money Laundering Commissie (NAMLAC), de Project Implementation Unit (PIU) zijn ook deelgenoot geweest van het reguliere maandelijks overleg.

Suriname heeft in november 2022 een grote stap voorwaarts gezet door de Wet ter voorkoming en bestrijding van Money Laundering en Terrorismefinanciering (WMTF) aan te nemen.

Het is een nationale inspanning om onder andere het Surinaamse financiële systeem transparant te houden en robuust te maken, zodat illegale pogingen om hierin te interveniëren uitgesloten kan worden.

Coördinator Roy Baidjnath Panday, van de Project Implementation Unit (PIU) zegt dat met het aannemen van de wet en het inwerking treden ervan een aantal tekortkomingen inmiddels zijn aangepakt.

De Steering Council en partners werken nu om een aantal wetgevingsproducten door het parlement goedgekeurd te krijgen. Dit is van eminent belang om een belangrijk deel van de hiaten die zijn geadresseerd in het Mutual Evaluation Report (MER) van Suriname uitgegeven door CFATF in januari 2023 te kunnen afsluiten.

Aan president Santokhi is er gerapporteerd wat de huidige stand van zaken is en welke actiepunten er ondernomen zullen moeten worden in de maand augustus.

Suriname doet er alles aan om invulling te geven aan actiepunten c.q. aanbevelingen om te voorkomen door de overkoepelende Financial Action Task Force (FATF) geblacklist te worden.

ShareTweetSend

Meer berichten

Euro banknotes colored in the colors of the flag of Netherlands
Lifestyle

Jaloerse nicht dreigt vrouw uit Paramaribo aan te geven voor zwart werk in Nederland

esther stichting
Suriname

Staking bij Esther Stichting, personeel eist veiligheid

stethoscope
Gezondheid

KIVC hoopt op snelle inzet van slimme stethoscoop in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws