• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nationaal Leger beter voorbereid op ondersteuning bij rampen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 november 2021 00:00
in Nieuws
MILITAIREN LEGER VOEDSELPAKKET

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Nationaal Leger (NL) in Suriname is volgens Defensieminister Krishna Mathoera bezig om zich nog beter voor te bereiden op het verlenen van ondersteuning in tijden van rampen.

De bewindsvrouw heeft recent samen met kolonel Jerry Slijngard, directeur Nationaal Coördinatiecentrum voor Rampenbeheersing (NCCR), geparticipeerd aan een virtuele sessie van de zevende Regional Platform for Disaster Risk Reduction in the Americas and the Caribbean.

Hierbij heeft zij benadrukt dat Suriname de afgelopen jaren net als andere landen ook niet bespaard is gebleven van de gevolgen van klimaatverandering.

Genoemd worden onder andere de rukwinden die het land de laatste jaren regelmatig teisteren met als gevolg dat er enorme schade veroorzaakt wordt aan personen hun huizen en inboedel.

Ook hevige regenval met als gevolg overstromingen en wateroverlast zorgen voor enorme schade in landbouwgebieden en de pluim- en veehouderij.

De bewindsvrouw heeft daarom ervoor gepleit dat er geïnvesteerd wordt in het vergroten van de expertise van veiligheids- en hulpdiensten om effectiever te kunnen optreden bij eventuele rampen en andere calamiteiten.

Aan de andere kant moeten er bewustwordingscampagnes voor bewoners van gemeenschappen worden gecreëerd, zodat zij zich ook beter voorbereiden tegen toekomstige bedreigingen.

Het is volgens de minister belangrijk om ervoor te zorgen dat schade bij rampen zoveel als mogelijk wordt gemitigeerd, omdat landen jaarlijks steeds meer geld moeten uitgeven aan herstel.

Het resultaat is dat het voor hen nog moeilijker wordt om economische groei te bewerkstelligen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

benzine brandstof tanken
Lifestyle

Vrouwen in Paramaribo wijzen Nederlands systeem van zelf tanken af

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433191
Suriname

Suriname en Nederland versterken banden na eerste ontmoeting Bouva en Berendsen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433189
Suriname

Suriname benadrukt regionale samenwerking tijdens CELAC-top in Bogotá

kaseko leeflabg rosita
Suriname

Stichting K.A.S.E.K.O. en Universiteit Utrecht bundelen krachten voor Kaseko-erfgoed

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433193
Suriname

SITA lanceert derde Business Barometer Survey voor Surinaamse bedrijven

din instituut
Suriname

DIN en Sur Estate Group slaan de handen ineen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws