• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nationaal Leger 18 hoger opgeleide officieren rijker

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
31 oktober 2025 13:17
in Suriname
[Aggregator] Downloaded image for imported item #418292

Het Nationaal Leger is 18 hoger opgeleide officieren rijker. Nadat op 23 januari van dit jaar een aanvang werd gemaakt met de Voortgezette Officiersopleiding (VOO) 24-01 is deze training op 11 september jongstleden afgerond.

De 18 deelnemers haalden met succes de eindstreep. Zij hebben donderdag hun certificaten in ontvangst mogen nemen bij het Instituut voor Defensie Opleidingen (IDO).

Jayant Bidesie, directeur bij het ministerie van Defensie, zegt dat de militairen na de basis officiersopleiding thans zijn opgeleid tot een taktisch hoger niveau.

“Dat wil zeggen dat ze op het operationeel niveau bepaalde functies gaan invullen om de grondwettelijke taken van het leger zodanig in te vullen dat de doelen worden behaald.”

Volgens de defensiefunctionaris zijn de manschappen nu hoger opgeleid dan ze al waren. Hij zegt dat de organisatie een functioneel leger aan het vormen is zodat de dienstverlening vanuit het defensieapparaat naar de samenleving optimaler is en op een professionele manier wordt uitgevoerd.

Kapitein Andy Brewster, VOO-trainer en -coördinator spreekt van een uitdagend leertraject. Hij heeft nadat hij door het ministerie van Defensie naar het buitenland was afgevaardigd om de nodige kennis op te doen, de opleiding in opdracht van de legerleiding gecoördineerd.

Het ging om 9 militairen van de afdeling Infanterie en 9 van de logistieke stream. Zij zijn aangescherpt in kennis en leiderschap.

Kapitein Brewster verwacht dat de geslaagden de legerorganisatie met de opgedane kennis zullen ondersteunen en naar grotere hoogten brengen.

Kapitein Kim Pinas, spreekt als best geslaagde, van een nieuw begin. Volgens haar mag Suriname loyaliteit van de hoger opgeleide officieren verwachten.

“Wij hebben nu een heel korps afgestudeerde kapiteins. Wij hopen dat wij heel veel invloed kunnen uitoefenen op het veiligheidsgebeuren en daadwerkelijk onze taak kunnen uitvoeren zoals die staat voor defensie.”

De cursisten moesten hun normale diensten combineren met de opleiding.

Pinas: “Het was wel een stukje zwaarder dan we gedacht hadden. Stressvolle momenten, maar we zijn erdoor.”

Aan jongeren geeft ze mee: “Werken bij defensie, betekent vaderlandsliefde en een stukje loyaliteit tonen aan je land.”

Dit bericht is afkomstig van gov.sr

ShareTweetSend

Meer berichten

handboeien arrestatie aangehouden 2
Suriname

Politieambtenaar lost schot na te zijn aangevallen

prijsverhoging
Suriname

Prijzen blijven stijgen volgens voorlopige ABS-gegevens

Zwaailicht politie
Suriname

Waarnemend SZF-directeur doet aangifte van poging tot moord

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws