• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Mungra: Vies geurtje achter verkoop SAIL

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
16 oktober 2024 10:23
in Suriname
sail

De regering heeft onverwacht aangekondigd dat het staatsbedrijf SAIL (Suriname American Industries Limited) verkocht zal worden, zonder voorafgaande communicatie over evaluaties of beleidsdiscussies.

Deze plotselinge beslissing is door de overheid gepresenteerd als onderdeel van een nooit eerder geformuleerd plan om 30 staatsbedrijven te privatiseren of verkopen, met nog slechts zeven maanden te gaan tot de verkiezingen.

SAIL, dat al jarenlang voldoet aan de hoogste kwaliteitseisen voor de export van garnalen naar onder andere Europa en de Verenigde Staten, is volgens beleidsrapporten van cruciaal belang voor de Surinaamse visserij-industrie.

Desondanks lijkt de regering vastberaden om het bedrijf van de hand te doen, ondanks eerdere aanbevelingen om te focussen op verlieslatende, subsidieafhankelijke bedrijven.

Volgens Dharmvir Mungra, voorzitter van De Nieuwe Leeuws (DNL) spelen andere factoren een rol in de verkoopplannen, waaronder de interesse van een invloedrijke politieke donor die $20 miljoen zou willen investeren in de locatie van SAIL voor de bouw van een casino.

De argumenten van de minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), dat er klachten zijn van buurtbewoners, worden door Mungra als ongeloofwaardig beschouwd en als een rookgordijn om deze verborgen agenda te verbergen.

“Na protest van de SAIL-werknemers veranderde de minister plotseling de toon en sprak hij niet meer over een verkoop, maar over privatisering. Desondanks blijven er geruchten circuleren over politieke druk om het bedrijf te verkopen, waarbij mogelijk grote persoonlijke en politieke belangen in het spel zijn”, stelt Mungra.

De DNL-voorzitter stelt verder dat deze verkoopplannen het werkelijke probleem van het land blootleggen. “Als een regering die in vier jaar tijd geen enkel productiebedrijf heeft kunnen opzetten, nu een goed functionerend productiecomplex met 160 werknemers wil verkopen om gokfaciliteiten te bouwen, is dat een aanslag op de intelligentie van de belanghebbenden en een verregaande vorm van misleiding.”

Mis dit niet:

Man opgepakt na diefstal van koperen buizen in Paramaribo

Laatste partij in beslag genomen sigaretten vernietigd onder toezicht OM

De toekomst van SAIL en de werknemers blijft onzeker, terwijl de noodzaak om het belang van nationale productie en voedselzekerheid te waarborgen steeds urgenter wordt.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Een 49-jarige man is door het Quick Response Team aangehouden na de diefstal van twee koperen buizen aan de J.A. Pengelstraat in Paramaribo. Foto: KPS
Suriname

Man opgepakt na diefstal van koperen buizen in Paramaribo

Illustratiefoto.
Suriname

Laatste partij in beslag genomen sigaretten vernietigd onder toezicht OM

Hering maakt zich zorgen over kinderen die opgroeien met dagelijkse frisdrank
Lifestyle

Geor Hering ziet graag dat Suriname frisdrank niet langer als normale drank beschouwt

Engeland-missie moet Suriname voorbereiden op nieuwe economische fase
Suriname

President Simons rondt werkmissie in Engeland af: focus op investeringen, olie- en gassector en internationale samenwerking

GFC. Nieuws uit Suriname
Suriname

Twee voetgangers komen binnen enkele dagen om het leven bij afzonderlijke verkeersongevallen

President Jennifer Simons. Foto: CDS
Suriname

President Simons heeft nooit beloofd dat levensmiddelen goedkoper zouden worden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws