• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Mungra: Vies geurtje achter verkoop SAIL

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
16 oktober 2024 10:23
in Suriname
sail

De regering heeft onverwacht aangekondigd dat het staatsbedrijf SAIL (Suriname American Industries Limited) verkocht zal worden, zonder voorafgaande communicatie over evaluaties of beleidsdiscussies.

Deze plotselinge beslissing is door de overheid gepresenteerd als onderdeel van een nooit eerder geformuleerd plan om 30 staatsbedrijven te privatiseren of verkopen, met nog slechts zeven maanden te gaan tot de verkiezingen.

SAIL, dat al jarenlang voldoet aan de hoogste kwaliteitseisen voor de export van garnalen naar onder andere Europa en de Verenigde Staten, is volgens beleidsrapporten van cruciaal belang voor de Surinaamse visserij-industrie.

Desondanks lijkt de regering vastberaden om het bedrijf van de hand te doen, ondanks eerdere aanbevelingen om te focussen op verlieslatende, subsidieafhankelijke bedrijven.

Volgens Dharmvir Mungra, voorzitter van De Nieuwe Leeuws (DNL) spelen andere factoren een rol in de verkoopplannen, waaronder de interesse van een invloedrijke politieke donor die $20 miljoen zou willen investeren in de locatie van SAIL voor de bouw van een casino.

De argumenten van de minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), dat er klachten zijn van buurtbewoners, worden door Mungra als ongeloofwaardig beschouwd en als een rookgordijn om deze verborgen agenda te verbergen.

“Na protest van de SAIL-werknemers veranderde de minister plotseling de toon en sprak hij niet meer over een verkoop, maar over privatisering. Desondanks blijven er geruchten circuleren over politieke druk om het bedrijf te verkopen, waarbij mogelijk grote persoonlijke en politieke belangen in het spel zijn”, stelt Mungra.

De DNL-voorzitter stelt verder dat deze verkoopplannen het werkelijke probleem van het land blootleggen. “Als een regering die in vier jaar tijd geen enkel productiebedrijf heeft kunnen opzetten, nu een goed functionerend productiecomplex met 160 werknemers wil verkopen om gokfaciliteiten te bouwen, is dat een aanslag op de intelligentie van de belanghebbenden en een verregaande vorm van misleiding.”

Mis dit niet:

‘Met deze Nederlandse uitkeringen kun je permanent in Suriname blijven wonen’

Bedrijfsleven en maatschappelijk middenveld roepen op tot dialoog over rechterlijke macht

De toekomst van SAIL en de werknemers blijft onzeker, terwijl de noodzaak om het belang van nationale productie en voedselzekerheid te waarborgen steeds urgenter wordt.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

schiphol airport
Lifestyle

‘Met deze Nederlandse uitkeringen kun je permanent in Suriname blijven wonen’

Illustratiefoto
Suriname

Bedrijfsleven en maatschappelijk middenveld roepen op tot dialoog over rechterlijke macht

guiana schild suriname
Suriname

Suriname wil samen met buurlanden malariavrij Guianaschild bereiken

De opening markeert een verdere uitbreiding van het kantorennetwerk van Finabank.
Suriname

Finabank opent eerste Cashless Branch in Commewijne

BLTO wil B-richting LBO zo snel mogelijk terug
Suriname

Onderwijsbonden pleiten bij president Simons voor herintroductie LBO B-richting

Overheid investeert in deskundig kader en betere dienstverlening
Suriname

Ambtenarenopleidingen moeten kwaliteit overheidsdiensten waarborgen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws