• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Mungra plaatst kritische kanttekening bij beweringen minister van Financiën

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 november 2023 08:00
in Suriname
Kritiek

Dharm Mungra, voorzitter van de politieke partij De Nieuwe Leeuw (DNL), heeft kritiek geuit op de recente opmerkingen van de Surinaamse minister van Financiën, Stanley Raghoebarsing, betreffende de tijdige betaling van lonen en het maandelijks financieel tekort van de overheid.

De minister maakte bekend dat de lonen deze maand op tijd zijn uitbetaald, ondanks een terugkerend tekort van SRD 450 miljoen.

In reactie hierop vraagt Mungra in gesprek met GFC Nieuws waar de middelen vandaan komen, gezien de substantiële bedragen die zijn uitgegeven aan de noodlijdende SLM, uitgebreide luxe buitenlandse reizen van de president en diens delegatie, en peperdure bouwprojecten zoals het DNA-gebouw en het nieuwe politiebureau.

Mungra suggereert dat de regering over onbekende inkomstenbronnen zou beschikken, mogelijk uit de exploitatie van natuurlijke hulpbronnen via onafhankelijke overheidsbedrijven zoals Staatsolie. Deze inkomsten zouden buiten de officiële begroting en parlementaire controle blijven.

“De tranenrijke pleidooien van de minister kunnen niet verhullen dat er dringende vragen rijzen over deze ondoorzichtige financiële praktijken. Het is een verachtelijk fenomeen dat ook in andere landen met corrupte regeringen wordt waargenomen,” aldus Mungra.

De DNL- voorzitter stelt dat de miljoenen die verloren gaan in ‘bodemloze putten’ zoals de SLM, effectiever ingezet hadden kunnen worden voor het verlichten van de nood onder het volk, door te investeren in onderwijs, gezondheidszorg en het creëren van banen.

“Het verhaal van de minister is moeilijk te verteren voor velen onder de huidige omstandigheden en de vermeende realiteit”, besluit hij zijn betoog.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

voetbal
Sport

Belgische club KFC Eksel doneert meer dan 200 voetbaluniformen aan Suriname

powerlifting suriname
Sport

Jong talent en ervaren krachten laten Saramacca schitteren in powerlifting

schoonmaak albina marowijne
Suriname

Marowijnerivier blijft bron van zwerfvuil: oproep tot verantwoordelijk gedrag

celstraf gevangene gevangenis handboeien arrest
Suriname

Ophef binnen politiewereld na inzet rekruten bij schoonmaak arrestantencellen

suriname-rivier-amazone-zonsondergang
Suriname

Suriname probeert grootschalig landbouwcontract in Amazonegebied te stoppen

water swm tanks
Suriname

Milieuactivist waarschuwt: drinkwaterbronnen in Para en Wanica in gevaar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws