• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Mungra Medisch Centrum kampt met drastisch tekort aan medicijnen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
22 juli 2023 08:16 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:28
in Nieuws
MEDICIJN 1

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Mungra Medisch Centrum (MMC) in het westen van Suriname kampt al geruime tijd met een drastisch tekort aan medicijnen.

Om de zorg van de instelling te verbeteren, heeft het ministerie van Volksgezondheid (VG), het MMMC en TMS Global een intentieverklaring getekend.

Het gaat om een public private partnership dat is bezegeld in het gebouw van het Suriname Investment & Trade Agency (SITA).

De samenwerking tussen de fabrikant van medische hulpmiddelen, TMS Global N.V., het ministerie van Volksgezondheid en het Mungra Medisch Centrum heeft als doel de kwaliteit van de gezondheidszorg in de gebieden
waar het MMC opereert te verbeteren.

De intentieverklaring is getekend door de directeuren Rakesh Gajadhar Sukul van Volksgezondheid, Bharat Tewarie van TMS Global en Shaïsta Abdul van MMC.

Abdul is van mening dat deze samenwerking het tekort aan medicijnen kan verhelpen. “Het Mungra Medisch Centrum is het enige ziekenhuis in het westen van Suriname. We verlenen diensten aan een populatie van zeker 40.000 personen vanaf Coronie, Wageningen, Wayambo, Cabalebo en Nickerie. Er is een drastisch tekort aan medicijnen, en we hopen met deze deal op kort termijn anders zal zijn”, aldus Abdul.

Volgens Tewarie van TMS Global is deze samenwerking ook van belang om kennis en kunde te delen tussen de 3 partners. Dit ten behoeve van de gezondheidszorg.

“De investering in het MMC moet ervoor zorgen dat er te allen tijde essentiële geneesmiddelen in de apotheken beschikbaar zijn. Medicijnen die hoogwaardig en betaalbaar zijn”, stelt Tewarie.

TMS Global zal de medicijnen via het Bedrijf Geneesmiddelen Voorziening Suriname (BGVS) beschikbaar stellen voor het Mungra Medisch Centrum.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

somohardjo
Suriname

Somohardjo en Afonsoewa dienen voorstel in: 50% minder vergoeding bij geen verlenen quorum

leesbrillenproject
Nederland

Meer dan 40 ouderen geholpen tijdens sociale actie van SCA Zoetemeer

Politieonderzoek leidde tot de aanhouding van twee verdachten na een reeks autodiefstallen in Paramaribo.
Suriname

Politie pakt duo op na reeks diefstallen van autobumpers in Paramaribo

fish 1280
Nederland

Drugs in bevroren vis in Nederland zorgt opnieuw voor imagoschade voor Suriname

mercedes stuur
Suriname

Dodelijk ongeval Munder legt gevaar rijden zonder rijbewijs opnieuw bloot

Leerlingen van de J.E. Dennertschool krijgen praktijkles in zaaien en stekken van landbouwvoorlichters van het ministerie LVV.
Suriname

Leerlingen J.E. Dennertschool krijgen praktijkles landbouw van ministerie LVV

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws