• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Mogelijk veel verdrietige Surinamers in januari: ‘Periode na feestdagen vol met relatiebreuken’

P. Peterson door P. Peterson
27 December 2023 13:00
in Lifestyle
relatie ruzie gevecht

Foto ter illustratie.

De maand januari, vaak aangeduid als ‘echtscheidingsmaand’, kan mogelijk ook in Suriname voor een piek in relatiebreuken veroorzaken.

Deze trend wordt in veel westerse landen waargenomen. Na de feestdagen, een periode van familiebijeenkomsten en vaak de laatste gelukkige momenten samen, kiezen veel persoon voor een ‘nieuw begin’ in het nieuwe jaar.

Echtscheidingsadvocaten bevestigen deze tendens, waarbij januari bekend staat om een toename in het aantal echtscheidingsaanvragen.

Onderzoek van de University of Washington ondersteunt deze observatie, waaruit blijkt dat van januari tot maart er een 33% toename is in echtscheidingsaanvragen, in vergelijking met andere maanden.

Het is aannemelijk dat er een merkbare stijging zal zijn in het aantal verdrietige mensen in Suriname, Nederland en andere landen als gevolg van relatiebreuken.

Een medewerker van het Internationaal VrouwenCollectief (KIVC) in Paramaribo heeft in een gesprek met GFC Nieuws aangegeven dat waakzaamheid in deze periode geboden is.

Het advies is om aandacht te besteden aan de emotionele welzijn van individuen die door deze moeilijke periode gaan.

“Het is een tijd waarin mensen extra ondersteuning kunnen gebruiken, vooral als ze te maken hebben met de emotionele nasleep van een relatiebreuk,” aldus de medewerker.

Deze ontwikkeling benadrukt de noodzaak voor een sterker sociaal vangnet en toegankelijke hulpverlening voor degenen die te maken krijgen met de uitdagingen van een relatiebreuk in deze periode.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

hangmat
Lifestyle

Gezellig onder de boom praten in Saramacca laat zien dat dorpsleven nog springlevend is

vrouw dame bed slapen
Lifestyle

Discussie in Suriname over slapen met groot achterwerk en rugpijn

Euro banknotes colored in the colors of the flag of Netherlands
Lifestyle

Jaloerse nicht dreigt vrouw uit Paramaribo aan te geven voor zwart werk in Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws