• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Moederhond met puppies gedumpt bij dierenasiel, samenleving roept op tot actie

Shafely King door Shafely King
24 juli 2025 02:00
in Suriname
Gedumpte hond met puppies

Een schrijnend tafereel vond dinsdagmiddag plaats bij het dierenasiel in Suriname, waar een moederhond samen met haar jonge puppies werd gedumpt.

Op camerabeelden zagen medewerkers hoe de hond wanhopig rende achter de auto van haar baasje.

Zwaar getraumatiseerd bleef ze achter en probeerde haar kleintjes met haar tanden te beschermen tegen iedereen die in de buurt kwam.

Ryan Bergen van Stichting Suriname Vertelt was samen met een vrijwilliger van het asiel ter plaatse en maakte een video van het moment, die in korte tijd behoorlijk viraal ging.

De hond verkeerde duidelijk in paniek en deed alles om haar nestje veilig te houden. Uiteindelijk werd ze met behulp van een vangkooi gevangen.

De beelden van het incident, gedeeld op de pagina van Suriname Vertelt, leidden tot een storm van verontwaardigde reacties.

Veel mensen spraken van een wrede situatie. Anderen noemden het ronduit triest en hartverscheurend dat een dier zo aan zijn lot wordt overgelaten.

“Dat mensen dieren hulpeloos achterlaten in de zon, is onbegrijpelijk. Meer bewustwording is nodig. Hulp zoeken bij vrienden, familie of buren is altijd beter dan dit,” aldus een van de reacties.

Anders omgaan met dieren begint volgens velen bij het besef dat ook zij gevoelens hebben. Sterilisatie wordt bovendien gezien als een belangrijke stap om dit soort situaties te voorkomen.

Volgens de stichting ligt de sleutel tot verandering bij educatie. “Mensen moeten beseffen dat dieren levende wezens zijn.”

Een dag later bleek de situatie nog schrijnender: de puppies waren niet alleen in een doos gestopt, maar ook in een plastic zak.

Er waren in totaal acht puppies. Helaas hebben twee het niet overleefd. De overige zes zijn inmiddels herenigd met hun moeder.

Dit voorval benadrukt niet alleen het ernstige dierenleed dat in de Surinaamse samenleving heerst, maar onderstreept ook de onmisbare rol van het dierenasiel, dat zich dagelijks inzet voor de bescherming en verzorging van kwetsbare dieren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

korps politie suriname kps viribux audax agent
Suriname

Politie onderschept bijna 28 kilo cocaïne bij controlepost Stolkertsijver

surinaams paspoort
Lifestyle

Surinamers kunnen visumvrij reizen naar een van de rijkste landen ter wereld

gat powisstraat
Suriname

Tijdelijke reparatie Powisiestraat houdt geen stand na regenval

NV havenbeheer
Suriname

Suriname blijft volgens Nederlandse analist gevangen in groeiende importverslaving

beschuit met muisjes
Lifestyle

Discussie over muisjes bij geboorte baby’s in Suriname en Nederland

kpa
Suriname

Calamiteitenteam KPA versterkt met 47 nieuwe gecertificeerde leden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws