Een Jemenitische vrouw kreeg na een jaar strijd eindelijk toestemming om naar Amerika af te reizen, zodat zij haar stervende zoon kon zien. Anderhalve week na haar aankomst overleed het kind.
De vader van Abdullah Hassan is Amerikaans staatsburger. Zijn vrouw heeft de Jemenitische nationaliteit.
Het gezin vluchtte uit Jemen, dat langzaam bezwijkt onder jarenlange aanvallen door Saoedi-Arabië, dat Amerikaanse wapens inzet om vooral de burgerbevolking te bestoken.
Na een periode in Egypte besloot vader Ali Hassan zijn zoontje naar Amerika te brengen voor medische behandeling; het kind leed aan Vanishing White Matter-ziekte, een zeldzame hersenaandoening.
Vader en zoon mochten ongehinderd afreizen, maar moeder Shalma mocht Amerika niet in, vanwege het besluit van Donald Trump om burgers van een aantal islamitische landen te weren uit de VS.
Na een bittere juridische strijd arriveerde Shalma op 19 december bij haar gezin in Californië. Op 28 december sloot haar kind, twee jaar oud, voorgoed zijn oogjes.