• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Modern sportcomplex Coronie stap richting toerismeontwikkeling

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 oktober 2024 08:05
in Suriname
Coronie krijgt nieuw zwembad en sportcomplex

De presidentiële werkgroep Sportprojecten heeft zaterdag officieel het startsein gegeven voor de aanleg van een nieuw zwembad en sportcomplex in Coronie.

Dit ambitieuze project, dat onder leiding staat van President Chandrikapersad Santokhi, is bedoeld om niet alleen de lokale bevolking te bedienen, maar ook bezoekers te verwelkomen in het district.

Op 11 oktober legde President Santokhi de eerste steen voor de toilettengroep, een essentieel onderdeel van het complex. “Coronie wordt een toeristisch district waar alle Coronianen baat bij zullen hebben,” zei de president tijdens de ceremonie.

Hij benadrukte ook het belang van samenwerking tussen alle betrokken partijen, waarbij hij aangaf dat gezamenlijke uitvoering van de projecten zal leiden tot duurzaamheid en continuïteit.

Het nieuwe sportcomplex omvat een speeltuin, volleybalveld, mini-voetbalveld, parkeerfaciliteiten en een tent voor evenementen.

Bovendien zijn er plannen voor de bouw van een bar, kantine en twee appartementen op het terrein. De renovatie van de EBG-kerk zal ook in dit traject worden meegenomen.

Coördinator Presidentiële commissie Sportprojecten, Xiomara Cadogan, merkte op dat de aannemer Krishan Thakoer, de noodzaak van het complex heeft ingezien en zich heeft ingezet om de beschikbare middelen zo efficiënt mogelijk te benutten.

“Wij streven ernaar dat de Coroniaanse samenleving gezamenlijk kan recreëren op dit complex, wat bevorderlijk zal zijn voor de natievorming,” voegde ze eraan toe.

Mis dit niet:

Vijftig Mennonietenfamilies kregen in 2022 toestemming regering voor vestiging in Suriname

Cubaanse man komt om het leven bij steekincident

De minister van Onderwijs was ook aanwezig tijdens de plechtigheid en steunde het initiatief, dat gericht is op de ontwikkeling van Coronie als een aantrekkelijk toeristisch bestemd gebied.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Mennonietenfamilies
Suriname

Vijftig Mennonietenfamilies kregen in 2022 toestemming regering voor vestiging in Suriname

Politie zoekt verdachte na dodelijk steekincident aan Saramaccastraat
Suriname

Cubaanse man komt om het leven bij steekincident

Incident tijdens vaartocht op de rivier
Suriname

Verdriet om overlijden baby(1) bij verkeersongeval in Brokopondo

Regionale dienstverlening SLM onder druk door technisch defect.
Suriname

SLM waarschuwt voor aanhoudende verstoringen regionale vluchten

Bromfietser loopt hoofd- en schouderletsel op bij aanrijding
Suriname

Bromfietser gewond na aanrijding met bus op Kennedyweg

VOJ Onverwacht ontvangt SRD 4.000 voor hoogste slagingspercentage
Suriname

Lions Club Para zet 25 schooluitblinkers in het zonnetje

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws