• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ministerie van Onderwijs grijpt in, veel leerlingen zullen overgangsnormen niet halen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 juni 2024 16:30
in Suriname
meisje kind school leerling scholiere klas les

Het ministerie van Onderwijs Wetenschap en Cultuur kondigt de lancering aan van twee innovatieve projecten gericht op het verminderen van leerachterstanden onder leerlingen in het basisonderwijs.

Deze projecten zijn ontwikkeld naar aanleiding van de peilingstoetsen, die eind maart zijn afgenomen en aangetoond hebben dat veel leerlingen de overgangsnormen niet zullen halen en dreigen te blijven zitten.

Om deze leerlingen te ondersteunen, introduceert het ministerie Herkansings- en Extra Aandacht Scholen.

Er worden dan in het begin van de aankomende vakantie lessen verzorgd, waarna de leerlingen een herkansingstoets maken om alsnog het volgend leerjaar te behalen. Zij met de beperkte achterstanden kunnen naar de Herkansingsscholen.

Voor de Basisschool, leerjaar 3-8, gaat het om de vakken taal en rekenen. Na de lessen te hebben gevolgd, maken de leerlingen een herkansingsexamen om hun cijfer op te halen.

Deelname aan de Herkansingsscholen is vrijwillig. Leerlingen mogen zich ook op hun eigen manier voorbereiden op het Herkansingsexamen.

De Extra Aandacht School is voor degenen met een achterstand van meer dan één leerjaar. Ze krijgen de kans om hiaten uit vorige leerjaren aan te pakken. Er wordt lesgegeven in taal, rekenen, lezen en schrijven.

Er komen kleine niveaugroepjes van maximaal 15 leerlingen, ingedeeld op basis van specifieke leerachterstanden, gevolgd door stap-voor-stap begeleiding om leerlingen naar het niveau van hun klas te brengen.

Mis dit niet:

Dorpsbesturen Konomerume en Tapoeripa-Lana protesteren tegen sluiting Arawara-sluis

Kali’na- en Lokono-vonnis blijft strijdpunt: VIDS wil gezamenlijke actie

Deelname is vrijwillig, maar ouders worden dringend verzocht hun kinderen te laten deelnemen.

In augustus organiseert het ministerie een uitgebreide training voor leerkrachten-begeleiders van de Extra Aandacht Scholen. Deze training zal gericht zijn op het diagnostisch onderwijzen en het op maat aanpakken van de leerhiaten van elke individuele leerling.

Er zal tevens ruimte zijn voor sport en spel om een gebalanceerde leeromgeving te creëren. Leerkrachten die deelnemen aan deze training ontvangen een vergoeding.

Voor de VO-scholen, leerjaar 9 en 10, zal er ook een herkansing komen. Nadere mededelingen volgen nog.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Dorpen eisen onmiddellijk overleg over werkzaamheden bij Arawara-sluis.
Suriname

Dorpsbesturen Konomerume en Tapoeripa-Lana protesteren tegen sluiting Arawara-sluis

Inheemse gemeenschappen blijven wachten op erkenning van hun traditionele territoria.
Suriname

Kali’na- en Lokono-vonnis blijft strijdpunt: VIDS wil gezamenlijke actie

rijst eten maaltijd keuken
Lifestyle

Nasi van gisteren opnieuw bakken? Bij Surinaamse hitte kan dat verkeerd aflopen

Surinaamse overheid grijpt onvoldoende in terwijl burgers dagelijks giftige rook inademen.
Gezondheid

KIVC eist keiharde maatregelen tegen dagelijkse rookoverlast

De spoedeisende hulp van het AZP.
Suriname

Bromfietser (24) overleden na botsing op Kwattaweg, automobilist zonder rijbewijs aangehouden

paspoort amerikaans
Lifestyle

Green card in Amerika, maar langdurig in Suriname wonen kan je verblijfsstatus in gevaar brengen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws