• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Minister Ramdin benadrukt noodzaak ‘Loss and Damage Fund’ op COFCOR meeting

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 mei 2024 08:34
in Suriname
ramdin albert

Op 23 en 24 mei 2024 vond de 27ste Council for Foreign and Community Relations (COFCOR) plaats in Roseau, Dominica.

Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) heeft namens Suriname deelgenomen aan deze meeting.

De COFCOR is een van de vier sub-organen van de CARICOM en heeft een jaarlijks roterende voorzitterschap op ministerieel niveau.

In 2025 zal Suriname het voorzitterschap bekleden.

Op de agenda van deze vergadering zijn diverse vraagstukken aan de orde gekomen die van belang zijn voor de ontwikkeling van de regio, waaronder klimaatsverandering, grenskwesties, Haïti en kandidaturen.

Ten aanzien van de  internationale agenda is aandacht besteed aan de Verenigde Naties “Summit of the Future”, die in september dit jaar plaatsvindt in New York.

De Surinaamse bewindsman heeft interventies gepleegd bij, onder andere, de behandeling van de agendapunten inzake klimaatverandering, waarbij door hem de operationalisering van het Verlies en Schade Fonds (Loss and Damage Fund) werd benadrukt als zeer noodzakelijk voor de regio, waaronder Suriname zelf.

Verder gaf de Minister aan dat Suriname ondersteuning verleent, zowel op nationaal niveau als in CARICOM verband, aan de Interim-Regering van Haïti in het bijzonder met betrekking tot de organisatie van eerlijke en geheime presidentiële verkiezingen en dat het volk van Haïti zich mag voorbereiden op het beleven van veilige en stabiele politiek-economische leefomstandigheden gericht op het bereiken van duurzame ontwikkeling.

Bekijk ook:

DNA zoekt draagvlak voor grensprotocol tijdens overleg met Aukaners

Zoektocht naar rolstoel in Academisch ziekenhuis leidt volgens patiënten tot onnodige stress

De CARICOM Ministers van Buitenlandse Zaken hebben voorts een ontmoeting gehad met de Minister van Buitenlandse Zaken van Qatar, Sultan bin Saad bin Sultan Al Muraikhi, die de samenwerking met de CARICOM benadrukte en bevestigde reeds op vele gebieden ondersteuning te hebben verleend.

In het kader van herbebossing en opbouwen van biodiversiteit werden de ministers de gelegenheid geboden enkele Cassia Fistula bomen, oftewel Golden Shower trees, in de Botanical Gardens te planten.

De COFCOR meeting besloot met een Verklaring over Cuba waarbij, onder meer, de afwijzing van de eenzijdige economische, commerciële en financiële embargo door de Verenigde Staten van Amerika tegen Cuba werd onderstreept.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Grensregeling moet rechten bewoners langs Marowijnerivier waarborgen
Suriname

DNA zoekt draagvlak voor grensprotocol tijdens overleg met Aukaners

Opname-ingang van het AZ Paramaribo.
Gezondheid

Zoektocht naar rolstoel in Academisch ziekenhuis leidt volgens patiënten tot onnodige stress

Hakrinbank kijkt na 90 jaar vooruit met innovatie en digitalisering
Suriname

Hakrinbank viert 90-jarig bestaan en zet koers naar duurzame en digitale toekomst

Illustratiefoto.
Suriname

Twee verdachten na drie jaar aangehouden in onderzoek naar drugszending via postbedrijf

De Wijdenboschbrug
Suriname

Nederland ontdekt verborgen gebreken in brug, Surinaamse ingenieur waarschuwt voor Wijdenboschbrug

Minder dan één op de tien plasticflessen wordt gerecycled.
Suriname

Green Circle luidt noodklok over plasticvervuiling in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws