• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Meubilairtekort brengt start nieuw schooljaar in gevaar

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 October 2023 01:00 - Geüpdatet op 23 October 2023 14:22
in Nieuws, Suriname
school onderwijs

GFC NIEUWSREDACTIE – Op 2 oktober ging het schooljaar in Suriname van start, maar helaas zijn niet alle scholen in staat om hun deuren te openen met de benodigde meubels.

Het schrijnende tekort aan meubilair dreigt het onderwijs in het land in gevaar te brengen, en het is schokkend om te zien dat dit een voortdurend probleem is waar het ministerie van onderwijs geen adequate oplossing voor lijkt te kunnen bieden.

Het gebrek aan meubilair in Surinaamse scholen is een pijnlijk probleem dat al jaren aanhoudt. Het is triest om te constateren dat, ondanks beloften en toezeggingen, het ministerie van Onderwijs er niet in slaagt om dit fundamentele probleem aan te pakken. De gevolgen van dit meubilairtekort zijn ronduit ontmoedigend.

Leerlingen worden gedwongen om stoelen en tafels van huis mee te nemen, en dit is niet alleen onpraktisch, maar ook een belemmering voor hun leerervaring.

Het verstoort de focus en de mogelijkheid om zich volledig te concentreren op het onderwijsproces. Dit is een zware last die op de schouders van de jonge studenten wordt gelegd, en het is onaanvaardbaar dat zij de prijs moeten betalen voor het falen van het onderwijssysteem.

Bovendien kan het nog weken duren voordat alle scholen eindelijk worden voorzien van het broodnodige meubilair.
Dit betekent dat leerlingen en docenten gedurende deze periode in een ongemakkelijke en suboptimale omgeving moeten werken. Het ondermijnt niet alleen hun welzijn, maar het is ook een belediging voor de educatieve ambities van het land.

Het ministerie van onderwijs kan niet ontkennen dat dit probleem bestaat. Het kan niet langer toekijken terwijl de toekomst van Surinaamse studenten in gevaar is.

Het is hoog tijd dat er concrete maatregelen worden genomen om ervoor te zorgen dat elk klaslokaal in het land is uitgerust met de benodigde meubels. Dit vereist niet alleen financiële toewijding, maar ook een effectievere planning en uitvoering van onderwijsbeleid.

Het is cruciaal dat het onderwijs in Suriname de hoogste prioriteit krijgt, aangezien het de toekomst van het land vormgeeft.

Het is onaanvaardbaar dat de meubilaircrisis blijft voortduren en de educatieve kansen van jonge Surinamers blijft ondermijnen.

ShareTweetSend

Meer berichten

geld dollar
Suriname

Minister Baasaron: Ondernemers hebben meer nodig dan alleen financiering

defensie nl leger
Suriname

Defensie blijft ondanks uitdagingen de ruggengraat van Suriname

vrouw dansen sensueel
Lifestyle

Vrouwen krijgen vaker kritiek op hun dansstijl dan mannen in Suriname, beweert lifestyleanalist

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws