• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Mensenhaar, varkenshaar en veren voor broodproductie vaak toegepast en legaal

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 augustus 2023 22:00
in Gezondheid, Lifestyle
brood

GFC WETENSCHAPSREDACTIE- Ondanks modernisering en industriële vooruitgang, blijkt menselijk haar nog steeds te worden gebruikt in de broodproductie in diverse landen op diverse continenten.

De reden? Het aminozuur L cysteïne.

L-cysteïne wordt onttrokken aan menselijk haar en ook aan veren, varkensharen en synthetische bronnen, en vervolgens gebruikt om deegconditie te verbeteren in industriële bakkerijen.

Een expert uit Den Haag vertelt aan GFC dat het aminozuur werkt als een versterker voor de structuur en textuur van het brood, en helpt het deeg sneller rijzen, wat resulteert in tijds- en kostenbesparingen voor massaproductie.

Het extractieproces van L-cysteïne uit haar is relatief eenvoudig: haar wordt eerst gehydrolyseerd, een chemische afbraak met behulp van water.

Vervolgens wordt het gescheiden en verfijnd tot een wit kristallijn poeder dat gemakkelijk kan worden toegevoegd aan brooddeeg.

Hoewel het gebruik van menselijk haar in voedselproductie ethische en hygiënische vraagstukken oproept, is het niet illegaal.

Het roept echter wel vragen op over transparantie in de voedselindustrie. Omdat L-cysteïne vaak eenvoudigweg op het etiket staat als een deegverbeteraar, zijn consumenten zich doorgaans niet bewust van de oorsprong van dit ingrediënt.

Terwijl de industrie blijft zoeken naar meer aanvaardbare bronnen voor L-cysteïne, blijft het belangrijk dat consumenten op de hoogte zijn van wat ze consumeren.

Transparantie en bewustwording zijn onmisbaar in de voedselindustrie van vandaag.

ShareTweetSend

Meer berichten

reizen koffer paspoort
Lifestyle

Het grote risico voor Surinamers die te lang op een toeristenvisum in Nederland blijven

diabetes
Gezondheid

Nieuw medicijn kan schade door diabetes mogelijk verminderen

verkeer nederland snelweg
Lifestyle

Mag je met een Surinaams rijbewijs in Nederland rijden?

gezondheid medisch bloeddruk
Gezondheid

Stijgende wereldwijde hoge bloeddruk bij kinderen belicht risico’s ook voor Surinaamse jongeren

vader kind gezin
Lifestyle

Sterilisatie bij mannen kan vrouwen in Suriname veel verlichten en kosten besparen

woonboot suriname
Lifestyle

Wonen op water lijkt in Suriname niet haalbaar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws