• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Mensen die Nederland ‘zat’ zijn, kunnen in Suriname voor €100.000 wonen in vrijstaand huis

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
21 september 2024 02:42
in Lifestyle
perceel grond

Paramaribo oogt slordig door uitblijven handhaving op leegstaande percelen. Beeld: illustratief

Jaarlijks emigreren tienduizenden mensen uit Nederland, vaak op zoek naar nieuwe kansen of een andere levensstijl.

Ondanks de huidige economische uitdagingen in Suriname, blijft het land een mogelijke optie voor SuriNeds of anderen die een terugkeer overwegen.

De vraag is wat men in Suriname kan doen met een bedrag van €100.000, bijvoorbeeld na de verkoop van een huis in Nederland.

In het eerste kwartaal van 2024 emigreerden meer dan 47.000 mensen uit Nederland, volgens cijfers van het CBS. Het is echter onduidelijk hoeveel van hen naar Suriname vertrokken.

GFC Nieuws Lifestyle deed onderzoek naar de mogelijkheden voor mensen die overwegen te emigreren en hun huis in Nederland verkopen.

De gemiddelde huizenprijs in de Randstad ligt rond de €432.000.

Na verkoop, en afhankelijk van de bestaande hypotheek, gaan we voor deze berekening ervan uit dat je €100.000 vrij te besteden hebt.

In Groot-Paramaribo zijn eigendomspercelen beschikbaar vanaf €27.500.

Lokale aannemers geven aan dat de bouwkosten variëren tussen €400 en €600 per vierkante meter, wat betekent dat het bouwen van een eenvoudige woning van 100 vierkante meter ongeveer €60.000 zou kosten.

Hoewel €100.000 theoretisch voldoende zou kunnen zijn voor een bescheiden woning, moeten potentiële kopers rekening houden met bijkomende kosten zoals aansluitingen voor water en elektriciteit, en eventuele afwerking en meubilair.

Voor wie niet wil of kan bouwen, is huren ook een optie.

Huurprijzen variëren van €200 voor een bescheiden woning tot €750 voor een gemeubileerde woning in een betere buurt van Paramaribo.

Dit biedt verschillende mogelijkheden voor degenen die met een beperkt budget naar Suriname willen verhuizen, maar de exacte haalbaarheid hangt af van persoonlijke omstandigheden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

trein ns den haag centraal
Lifestyle

Surinamevlucht vanaf Schiphol? Vermijd de trein om vertraging te voorkomen

Den Haag
Lifestyle

Surinamers reageren anders op kritiek uit Nederland dan uit eigen land

instagram sociale media telefoon smartphone mobiel
Lifestyle

102-jarige Surinamer die recent overleed was nog volop actief op sociale media

Anjoemara Wolf Vis Arvi Fishing Adventures
Gezondheid

Surinaamse Anjoemara vis eten brengt risico’s met zich mee

liefde relatie love
Column

Surinamers in Nederland worstelen met vooroordelen over leeftijd in de liefde

nederlandse taal
Lifestyle

Beperkte opties voor Latino’s in Suriname om Nederlands te leren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws