• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Marcel Oostburg uit kritiek op financieel beleid regering

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 augustus 2024 10:00
in Suriname
oostburg marcel

Marcel Oostburg

Marcel Oostburg, een prominente criticus en NDP-loyalist, heeft scherpe kritiek geuit op het huidige financieel beleid van de Surinaamse regering.

Hij benadrukt dat de reserves en het kapitaal van de Centrale Bank van Suriname (CBvS) de afgelopen jaren aanzienlijk zijn afgenomen als gevolg van slecht beleid.

Karel Eckhorst, adviseur bij het kantoor van de Uitvoerende Directeur namens Suriname in de Executive Board van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), bevestigt deze zorgen.

Volgens Eckhorst is uit de beschikbare cijfers duidelijk af te lezen dat de financiële positie van de CBvS aanzienlijk is verslechterd.

Tijdens de recente IMF-review van de Surinaamse economie werd dit pijnlijk duidelijk. De zevende review was de zwaarste tot nu toe, omdat eerdere problemen bij deze review aan het licht zijn gekomen.

“Reeds vier jaren tonen wij aan dat onze royalties, dividenden, retainers en leningen, onze valuta-inkomsten, niet bij de CBvS worden gestort. Staatsolie, Newmont, Iamgold en alle offshore verkopen van onze natuurlijke hulpbronnen worden niet bij de CBvS gestort.

“Reeds vier jaren roepen wij hard dat de regering verantwoording moet geven over onze inkomsten. Nu komen IMF en Wereldbank ons vertellen dat onze reserves sterk zijn afgenomen. Dus is de staatskas leeg,” aldus Oostburg.

De goudprijs steeg van USD 1781 in juni 2020 naar USD 2324 in juni 2024. De olieprijs verdubbelde van USD 40 naar USD 80 in dezelfde periode. Ondanks deze gunstige economische indicatoren, blijft de regering beweren dat zij te kampen heeft met een tekort aan financiële middelen. Dit roept de dringende vraag op: “Pe a moni de now”, vraagt Oostburg.

Mis dit niet:

Ontwerpwet toezicht virtuele activadienstverleners klaar voor openbare behandeling

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Hij wijst verder op de royalty-inkomsten, belastingen en winstdeling uit de mijnbouw, die in de afgelopen twee jaar aanzienlijk zijn toegenomen ten opzichte van de laatste twee jaren van de vorige regering.

Daarnaast is er balanssteun van het IMF, verhogingen in tarieven van veel staats- en nutsbedrijven en de afbouw van subsidies. Toch blijft de regering volhouden dat zij niet genoeg geld heeft.

Oostburg roept op tot meer transparantie en verantwoording van de regering over haar financiële beleid en de besteding van de nationale inkomsten. De bevolking heeft recht op duidelijke antwoorden over de bestemming van de inkomsten uit natuurlijke hulpbronnen en andere financiële bronnen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Nieuwe toezichtwet moet markt voor virtuele activa transparanter maken
Suriname

Ontwerpwet toezicht virtuele activadienstverleners klaar voor openbare behandeling

Creative Tech Hub Caribbean lanceert VLINC Startup Café voor lokaal talent en ondernemers.
Suriname

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Rijstboeren. Illustratiefoto.
Suriname

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

Wie teruggaat van Nederland naar Suriname, mist vaak vooral de vele kleine gemakken. Foto: KLM Boeing op Schiphol
Lifestyle

‘Remigratie naar Suriname voelt als tien stappen terug. Je laat meer achter dan je denkt’

Leerlingen uit leerjaar 8 volgen een presentatie tijdens hun educatieve bezoek aan het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Suriname

Basisscholieren nemen kijkje achter de schermen bij ministerie van Binnenlandse Zaken

Nieuwe fase aangebroken in traject naar verzelfstandiging BuFaZ.
Suriname

Minister Monorath bespreekt verzelfstandiging BuFaZ met UNICEF en partners

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws