• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Manieren waarop een toekomstige Surinaamse regering snel geld kan binnenhalen en schulden aflossen

R. Pinas door R. Pinas
8 maart 2025 10:00
in Column, Suriname
johan adolf pengel onafhankelijkheidsplein ministerie financien

Suriname is arm, en niet zomaar een beetje. We leven van lening naar lening, we smeken om IMF-geld en ondertussen verdwijnt er van alles in diepe zakken.

De aankomende regering moet na mei 2025 creatief zijn, want geld groeit niet aan bomen. Maar ik zeg u: geld ligt gewoon op straat. We laten het alleen liggen.

Kijk naar het verkeer. We rijden als gekken. Rood licht? Suggestie. Snelheidslimiet? Grap. Wie de verkeersregels overtreedt, moet keihard voelen.

Boetes omhoog, radars plaatsen, geen genade. In andere landen brengen verkeersboetes miljoenen op. Waarom wij niet? Iedereen wil veiligheid, maar niemand wil ervoor betalen.

Dan het vuilnis. Overal troep. Langs de weg, in de goot, bij de rivier. Illegal dumpen moet je in je portemonnee voelen.

Harde boetes voor wie zijn vuil ergens anders dumpt dan in een bak. En vuilverbranding? Ook hier: keiharde sancties.

Accijnzen dan. We eten te veel suiker, roken, drinken. Extra heffingen op tabak, alcohol en suiker. Niet alleen goed voor de staatskas, maar ook voor onze gezondheid. Dubbelslag.

Auto’s op de weg? De helft zou niet mogen rijden. APK-keuringen aanscherpen en boetes uitdelen voor elke roestbak die niet aan de eisen voldoet. In Nederland moet je auto perfect zijn. Hier rijdt men rond met loshangende bumpers en geen remmen.

Bekijk ook:

Altijd bereikbaar zijn heeft ook voor Surinamers een prijs

Zoektocht naar rolstoel in Academisch ziekenhuis leidt volgens patiënten tot onnodige stress

En veiligheid? Toeristen komen niet als ze bang zijn beroofd of erger. Hogere straffen voor misdaad.

Het geld ligt voor het oprapen. Pak het.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vrouw telefoon mobiel smartphone bed
Column

Altijd bereikbaar zijn heeft ook voor Surinamers een prijs

Opname-ingang van het AZ Paramaribo.
Gezondheid

Zoektocht naar rolstoel in Academisch ziekenhuis leidt volgens patiënten tot onnodige stress

Hakrinbank kijkt na 90 jaar vooruit met innovatie en digitalisering
Suriname

Hakrinbank viert 90-jarig bestaan en zet koers naar duurzame en digitale toekomst

Illustratiefoto.
Suriname

Twee verdachten na drie jaar aangehouden in onderzoek naar drugszending via postbedrijf

De Wijdenboschbrug
Suriname

Nederland ontdekt verborgen gebreken in brug, Surinaamse ingenieur waarschuwt voor Wijdenboschbrug

Minder dan één op de tien plasticflessen wordt gerecycled.
Suriname

Green Circle luidt noodklok over plasticvervuiling in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws