• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Man uit Suriname dreigt naar Nederland te reizen om analist Hikmat Mahawat Khan het leven te ontnemen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 June 2025 15:50
in Suriname
hikmat bedreiging

Een alarmerende bedreiging die grensoverschrijdend lijkt te zijn, trekt momenteel de aandacht van zowel personen in Nederland als Suriname.

De bekende Nederlands-Surinaamse analist en opinieschrijver Hikmat Mahawat Khan is ernstig bedreigd na de publicatie van zijn opiniestuk op GFC Nieuws.

Op sociale media verscheen een verontrustend bericht van een persoon die beweert van plan te zijn om speciaal vanuit Suriname naar Nederland te reizen om een einde te maken aan Khans leven.

De bedreiger lijkt vooral te struikelen over het feit dat Khan er afwijkende opvattingen op nahoudt.

De scherpe en vaak confronterende analyses van de commentator worden door velen gewaardeerd, maar roepen ook sterke tegenreacties op.

Of Khan op dit moment extra beveiligingsmaatregelen heeft getroffen of voornemens is aangifte te doen bij de politie in Nederland en Suriname is nog niet officieel bevestigd.

Deskundigen wijzen erop dat dit soort dreigementen een ernstige inbreuk vormen op de vrijheid van meningsuiting.

Volgens de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) en vergelijkbare instanties in de VS wordt het steeds zorgwekkender dat opiniemakers en kritische denkers online doelwit worden van intimidatie of erger.

Ze waarschuwen dat dit niet alleen de persoonlijke veiligheid van betrokkenen in gevaar brengt, maar ook een afschrikwekkend effect kan hebben op het publieke debat.

Het is nog onbekend of de autoriteiten de dreiging al in onderzoek hebben. Intussen groeit de roep om meer bescherming voor mensen die in het openbaar hun mening durven te geven.

ShareTweetSend

Meer berichten

Simons kinderen Nickerie
Suriname

Simons bezoekt kindertehuizen Open Poort en Gaytrie

adelien wijnerman
Suriname

Minister Wijnerman noemt ontslag Dwarkasing onfatsoenlijk

ambulance
Lifestyle

In Suriname ziet men ambulancepersoneel als redders, in Nederland worden ze soms doelwit

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws