• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Maikel Pierau: “Para-kwestie dreigt opnieuw te escaleren”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 maart 2025 05:00
in Suriname
protest actie boycot strijd

Maikel Pierau, een trotse Paraan, slaat alarm over de nieuwste ontwikkelingen rond de boedelplantages in Suriname.

Volgens hem dreigt de geschiedenis zich te herhalen, omdat de overheid zonder breed overleg ingrijpende wijzigingen in eigendomsverhoudingen wil doorvoeren.

“De strijd van onze voorouders tegen ongelijkheid en onrecht wordt met deze plannen opnieuw actueel,” stelt Pierau aan GFC Nieuws.

Hij wijst erop dat de voorgestelde wetgeving grote juridische en maatschappelijke risico’s met zich meebrengt. Zo kan de verdeling van boedelgronden zonder instemming van alle erfgenamen als indirecte onteigening worden gezien.

Daarnaast maakt de wet het mogelijk dat derden, inclusief commerciële partijen, grond aanvragen, waardoor families die al generaties op deze gronden wonen in het nauw komen.

Pierau benadrukt dat de overheid niet zou moeten kiezen voor dwang en gedwongen herverdeling, maar voor overleg en samenwerking.

“Als de regering echt economische ontwikkeling wil stimuleren, zou ze moeten investeren in fondsen voor duurzame landbouw, veeteelt en bosbouw, in plaats van lukraak eigendomsrechten aan te passen.”

De Paraan roept bewoners, erfgenamen en belanghebbenden op om zich uit te spreken en hun rechten te beschermen.

“We laten niet zomaar toe dat onze gronden op deze manier in gevaar komen. Als de regering geen dialoog aangaat, zal de Para-kwestie 2.0 een feit zijn.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Verbranden drugs in Kraka
Lifestyle

Wong uit kritiek op drugsverbranding met banden in Kraka

winkel boodschappen supermarkt
Suriname

KIVC onderzoekt welke supermarkten in Paramaribo het goedkoopst zijn

amsterdam nederland tram ov
Lifestyle

Surinamers eisen integratie van buitenlanders, maar verzetten zich tegen dezelfde eis in Nederland

aanrijding
Suriname

Verkeersdode en zwaargewonden gemeld aan de Martin Luther Kingweg

weg onder water
Suriname

Waarnemend president Rusland brengt veldbezoek aan Djoelstraat

Visit FinanceAndControl11jun25
Suriname

IGSR behaalt vier prestigieuze accreditaties

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws