• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

“Maffia in de bankwereld” – Gajadien confronteert, critici eisen daden van VHP

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
30 april 2025 07:30
in Suriname
spion maffia moord misdaad crimineel onderwereld roof rover

VHP-fractieleider Asiskumar Gajadien heeft scherpe kritiek geleverd op zowel de politieke als de financiële instituties in Suriname.

Zijn meest controversiële uitspraak: “De grootste maffia’s in Suriname zijn de bankdirecteuren,” veroorzaakte direct beroering binnen maatschappelijke en politieke kringen.

Tijdens het gesprek met presentator Dave Van Earde van de Dave Podcast nam Gajadien geen blad voor de mond. Hij hekelde de structurele corruptie, het gebrek aan transparantie en de rol van commerciële banken bij koersmanipulatie.

Volgens hem vormen deze banken een belemmering voor economische toegang en rechtvaardigheid. “Het systeem is ontworpen om de kleine man buiten te sluiten,” stelde hij. Ook bekritiseerde hij het functioneren van ministers, die volgens hem te veel worden gestuurd door ambtenaren in plaats van zelf leiderschap te tonen.

Gajadien benadrukte dat hij werkt aan economische hervormingen waaronder: de invoering van een 24-uurseconomie, digitalisering van sociale bijstand, hervorming van de belastingwetgeving en een wetsvoorstel voor bredere toegang tot basisbankrekeningen, met name voor kleine ondernemers en burgers zonder toegang tot reguliere financiële diensten.

Hoewel sommigen de uitspraken van Gajadien als moedig beschouwen, zijn er ook felle reacties losgekomen op sociale media en vanuit politieke en financiële hoeken:

“Een boute uitspraak van een coalitieleider,” aldus een econoom die stelt dat zulke generalisaties zonder concrete bewijzen het vertrouwen in het financiële systeem verder ondermijnen.

Een criticus op X (voorheen Twitter): “Gajadien zegt dat hij zaken heeft aangekaart, maar wat heeft zijn partij, de VHP, concreet gedaan om dit te stoppen?”

Mis dit niet:

Twintig Marrons gehuldigd voor bijdrage aan Suriname tijdens Wi Rutu-beurs

Man om het leven gebracht bij steekincident in Zoelen

Een ander vroeg zich af: “Als de VHP al vijf jaar aan de macht is, waarom zijn deze zogenoemde ‘maffiapraktijken’ dan nog steeds gaande? Heeft Gajadien dit ook binnen de coalitie besproken?”

Daarnaast vragen verschillende organisaties om bewijs van de beschuldigingen en roepen ze op tot een parlementair onderzoek naar de praktijken die Gajadien benoemt.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Twintig personen uit de marrongemeenschap kregen tijdens de Wi Rutu-beurs erkenning voor hun maatschappelijke, culturele en economische bijdrage aan Suriname. Foto: CDS
Suriname

Twintig Marrons gehuldigd voor bijdrage aan Suriname tijdens Wi Rutu-beurs

Achtervolging na vechtpartij eindigt in dodelijke steekpartij
Suriname

Man om het leven gebracht bij steekincident in Zoelen

KPS presenteert politiecijfers over juni 2026.
Suriname

KPS registreert 28 gewapende overvallen en 105 inbraken

Laden en lossen in centrum Albina alleen met vergunning.
Suriname

Vrachtleveranciers in Albina voortaan gebonden aan aangewezen locaties

Defecte generator zorgt mogelijk voor stroomonderbrekingen in Moengo.
Suriname

Moengo kan komende weken te maken krijgen met tijdelijke stroomonderbrekingen

Een drugsvliegtuig eerder door het Openbaar Ministerie vernietigd.
Suriname

Jhawnie plaatst vraagtekens bij aanpak drugsvluchten: ‘Hoe weet je wat er in je achterland gebeurt?’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws