• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

LVV-minister had onderhoud met bondsvoorzitter SAIL over afkoopregeling

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 oktober 2024 07:14
in Suriname
sewdien

Ex-minister Sewdien

De onrust onder de medewerkers van het staatsbedrijf SAIL N.V. blijft toenemen na nieuwe onthullingen over een afkoopregeling voor het personeel.

Volgens minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) is er een onderhoud geweest met vakbondsleider Roy Haverkmap over een afkoopregeling, die de arbeiders zou moeten compenseren bij de verkoop van het verlieslatende bedrijf.

Dit nieuws komt op een moment dat het vertrouwen van de medewerkers ernstig is geschonden, omdat zij stellen niet op de hoogte te zijn gebracht van de onderhandelingen.

De medewerkers vernamen via de media over de verkoop van SAIL, wat leidde tot een massale actie voor het ministerie van LVV afgelopen vrijdag. Tot hun verbazing bleek dat enkele vakbondsleden aanwezig waren bij het protest, terwijl hun vakbondsleider al betrokken was bij gesprekken met de minister.

Opmerkelijk is dat de actievoerders vrijdag voor het ministerie van LVV geen gehoor kregen van minister Sewdien, die vanwege een werkbezoek in Coronie afwezig was. Geen enkele andere leidinggevende van het ministerie heeft de actievoerders te woord gestaan, wat de spanningen verder heeft doen oplopen.

Sewdien heeft in de media aangegeven dat het proces om tot verkoop van SAIL over te gaan nog lang kan duren. Hij benadrukte dat de regering SAIL, samen met dertig andere verlieslatende bedrijven, wil privatiseren of verkopen om verdere subsidies te vermijden.

Desondanks zijn er kritische geluiden over het gebrek aan transparantie rondom de verkoop. Volgens hardnekkige geruchten is er al een koper in beeld voor SAIL en zouden er verregaande afspraken zijn gemaakt.

Critici stellen dat de vermeende koper banden heeft met de politieke partij van de minister, wat vragen oproept over mogelijke belangenverstrengeling en favoritisme. Dit voedt de speculaties dat de verkoop niet alleen om economische redenen wordt doorgedrukt, maar dat ook politieke overwegingen meespelen.

De werknemers hebben aangekondigd maandag opnieuw naar het ministerie van LVV te gaan om opheldering te eisen. Zij willen garanties over hun banen en vragen om meer transparantie over het verkoopproces.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

klm airbus a350
Nederland

Wanneer zet de nieuwe Airbus A350 van KLM koers naar Suriname?

winkel boodschappen supermarkt
Lifestyle

Winkelverkopers in Suriname niet altijd eerlijk bij advies aan klanten

santo boma vrouwen
Suriname

Vrouwen in Santo Boma werken aan toekomstbeeld tijdens bijzonder bezoek

vsb santokhi chan
Suriname

VSB eert Santokhi: dialoog en stabiliteit kenmerken zijn nalatenschap

truck met houtblokken
Suriname

Truck met houtblokken belandt deels in rivier bij Jaikreek

crime misdaad politie plaats delict moord handboeien arrest aanhouding2
Suriname

Vijf personen opgepakt na wissel van USD 1.400 aan vals geld

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws