• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Agrariërs Alkmaar verlost van wateroverlast

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 februari 2021 07:45
in Nieuws
kreken alkmaar

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) heeft afgelopen week een aanvang gemaakt met de ophaal van lozingen in het ressort Alkmaar.

Door de zware regenval werden de agrariërs in dit gebied getroffen door wateroverlast, wat onder andere te wijten was aan de dichtbegroeide lozingen.

De agrariërs die hiermee te kampen hadden, namen contact op met de onderdirecteur van LVV-Regio Oost, Ashwien Gangadin, die op zijn beurt de minister van LVV, Parmanand Sewdien, inschakelde.

De bewindsman gaf onmiddellijk opdracht voor het ophalen van de lozingen in het getroffen gebied.

Het gaat om ophaalwerkzaamheden van in totaal 8.2 kilometers. De ontwatering van ongeveer 100 hectare grond wordt hiermee ter hand genomen waardoor bijkans 250 agrariërs en 1000 huishoudens geholpen zijn.

Het betreffen agrariërs van Alkmaar, plantage Nijd en Spijt en Tamanredjo.

De ophaalwerkzaamheden die ongeveer 14 dagen in beslag nemen, worden in eigen beheer uitgevoerd. Eveneens is er een planning gemaakt voor aanpak van de sluizen en de wegen in dit gebied.

De sluizen zijn van eminent belang voor het reguleren van het water voor de arealen in regentijd, het regelen van de afvoer en voor het behouden van het water in de droge tijd.

De boeren in getroffen gebieden telen vele producten zoals watermeloen, podosiri, bananen, boulanger, citrussoorten, komkommer, cassave, kool en peper.

Ze leveren hierdoor een belangrijke bijdrage aan de voedsel- en fruitbehoefte van de Surinaamse bevolking.

Voor het ministerie van LVV is het daarom van groot belang te zorgen voor een goede ontwatering van desbetreffende landbouwgronden, zodat de productie een vlot verloop heeft en landbouwers geen schade lijden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436245
Suriname

Spanning loopt op bij goudmijn: twee doden na val van berg

aids voorlichting wit santi
Suriname

Succesvolle aidsvoorlichting ter gelegenheid van 14-jarig bestaan SWEC

3 ranjan
Suriname

Diaspora-ondernemers bundelen krachten voor toekomst Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436672
Suriname

Suriname investeert in wereldburgerschap: nieuwe generatie diplomaten in de maak

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436659
Suriname

Gangarampandayweg bijna gereed na grootschalige aanpak

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436674
Suriname

Suriname zet in op economische diplomatie tijdens missie naar Marokko

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws