• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Leerkrachten 11 basisscholen langs Marowijnerivier worden getraind in de Franse taal

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 januari 2023 02:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:42
in Nieuws
Les in de Franse taal op basisscholen langs de grens met Frans Guyana 2 1024x630 1

GFC NIEUWSREDACTIE- Leerkrachten van elf basisscholen langs de Marowijnerivier in Suriname zullen worden getraind in de Franse taal.

Een delegatie van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC) vertrok naar Stoelmanseiland om het traditioneel gezag en de schoolleiders van Manlobi, Gakaba, Goninimofokreek, en Stoelmanseiland in te lichten over dit plan. Het initiatief wordt ondersteund door de Franse ambassade en de UNICEF.

Tijdens een bezoek van een Franse delegatie in november 2021, was er gesproken over de wens om de Franse taal te herintroduceren in het Surinaams onderwijs en om de Nederlandse taal te introduceren in het Frans-Guyanees onderwijs. Nu worden er concrete stappen gezet om dit doel te bereiken.

Aangezien de scholen langs de Marowijnerivier de meeste affiniteit hebben met de Franse kant zullen er van uitgekozen scholen, 55 leerkrachten getraind worden in de Franse taal. Die moeten ze op hun beurt overdragen aan de leerlingen van leerjaar een tot en met vier. De Foundation of French Teachers in Suriname zullen de lessen verzorgen.

MinOWC-directeur Gracia Valies-Ormskirk vertelde de aanwezigen wat het doel was van het bezoek. ‘San unu kon du tide na ferteri fa unu wani du en…fa unu e denki fu du en. Unu san e libi dyaso musu gi unu a rai fa unu kan du en moro betre.’

Kapitein Miranda Amijeri reageerde als volgt: ‘Wi ini a binnenland de bereid. Efu yu e luku dya keba, bun furu sma e seni en pikin na Fransi skoro.’

Hij vervolgde in het Aucaans dat het beter was dat de kinderen de Franse taal in hun eigen dorp kunnen leren zodat ze niet aan de Franse kant op school hoeven en dat het ook goed is dat de kinderen in Frans-Guyana de kans zullen krijgen om het Nederlands te leren. Hij drukte de MinOWC-delegatie op het hart dat het project met succes moet worden uitgevoerd.

Over twee weken vertrekt de delegatie naar Galibi om ook de schoolleiders van de uitgekozen scholen en het traditioneel gezag in dat gebied in de diepte te vertellen over dit initiatief.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ronnie brunswijk
Suriname

Brunswijk kritisch over College van Procureur-Generaal: Geen eenvoudige zaak

[Aggregator] Downloaded image for imported item #428667
Suriname

Japan ondersteunt Paramaribo met nieuwe pompen tegen wateroverlast

mentale gezondheid
Suriname

Mentale gezondheid van jongeren centraal tijdens JCI Unify paneldiscussie

De speciale bankpas van de overheid de Moni Karta. Foto NII
Suriname

Surinaamse burger wijst op ongelijkheid in sociale bijstandsprogramma’s

vrouw justitia justitie openbaar ministerie rechterlijke macht
Suriname

“Één procureur-generaal is niet meer van deze tijd”

slm surinam airways
Suriname

Nanhkoesingh: Suriname kan zich geen amateurs in de luchtvaart veroorloven

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws