• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Lang haar voor bejaarden is meer een kwestie van stijl, niet van leeftijd

Patricia Wong door Patricia Wong
10 november 2024 22:00
in Lifestyle, Suriname
oma senior bejaarde vrouw oud

Er heerst een hardnekkig idee binnen mijn kennissenkring in Suriname dat lang haar niet geschikt is voor ouderen, vooral bejaarden.

Zodra je een bepaalde leeftijd bereikt, zou het niet meer ‘passen’ om als man of vrouw je haar voorbij de schouders te laten groeien. Maar wie bepaalt dat eigenlijk? En is kort haar wel écht de enige optie voor oudere mensen?

Voorstanders van kort haar voor ouderen hebben hun redenen. Ze vinden dat lang haar vaak vermoeider kan maken, vooral omdat het volume en de glans met de jaren afnemen.

Sommigen zien lang haar als iets dat ‘jongere mensen’ aantrekkelijker maakt, terwijl het bij ouderen juist een ongezonde uitstraling zou kunnen geven.

Daarnaast speelt het praktische aspect ook een rol. Lang haar vergt immers meer onderhoud en kan lastiger zijn om te stylen, zeker wanneer gewrichten wat strammer worden of handen minder sterk. Zo ontstaat het beeld dat kort en makkelijk te onderhouden haar beter past bij het leven van een oudere.

Maar dat is maar één kant van het verhaal. Lang haar kan juist ook prachtig staan, ongeacht leeftijd. Het kan een zekere elegantie en artistieke flair uitstralen en het biedt veel mogelijkheden voor stijlen en kapsels die karakter en persoonlijkheid laten zien.

Denk aan gracieus opgestoken kapsels of prachtige, natuurlijke golven. Voor sommigen geeft lang haar een gevoel van vrijheid en jeugdigheid, een manier om zich nog steeds vitaal en energiek te voelen.

En wie zegt dat we allemaal aan een stereotype moeten voldoen? Ouderen met lang haar doorbreken juist de norm en tonen dat schoonheid en stijl tijdloos zijn.

Mis dit niet:

VSB eist dringend duidelijkheid over gewijzigde Negatieve Lijst: ondernemers vrezen extra kosten en vertragingen

Drinkwater stroomt weer in Sunny Point na jarenlange problemen met watervoorziening

Kortom, de vraag of lang haar ‘gepast’ is voor ouderen komt eigenlijk neer op persoonlijke voorkeur en zelfexpressie.

Laten we minder snel oordelen en meer kijken naar wat echt past bij iemand’s persoonlijkheid en levensstijl. Want of je nu jong bent of oud, stijl kent geen leeftijdslimiet.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

NV havenbeheer
Suriname

VSB eist dringend duidelijkheid over gewijzigde Negatieve Lijst: ondernemers vrezen extra kosten en vertragingen

Simons en directeur Clifton Lienga van de SWM hebben het drinkwatersysteem in Sunny Point officieel in gebruik genomen.
Suriname

Drinkwater stroomt weer in Sunny Point na jarenlange problemen met watervoorziening

President Jennifer Simons en de Vietnamese ambassadeur Bùi Văn Nghị bespraken tijdens zijn afscheidsbezoek nieuwe mogelijkheden voor samenwerking op het gebied van landbouw, energie en klimaat. Foto: CDS
Suriname

Vietnam wil Suriname helpen met rijstexport en samenwerking in olie- en gassector

Een gedeelte van de Slangenhoutstraat wordt tijdelijk afgesloten vanwege ontwateringswerkzaamheden.
Suriname

Slangenhoutstraat tot 22 oktober deels afgesloten: politie waarschuwt voor verkeersdrukte

korpschef pinas
Suriname

Korpschef Pinas merkt angst bij Surinamers om criminaliteit te melden

Schiphol aankomsthal
Lifestyle

Garant staan voor familie uit Suriname kan tot 10.000 euro per jaar kosten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws