• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Landelijke aanpak van AWJ en SAO benadrukt bij opening cursus op Moengo

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
31 juli 2023 11:42 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:12
in Nieuws
Landelijke aanpak van AWJ en SAO benadrukt bij opening cursus op Moengo

GFC NIEUWSREDACTIE- Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ) in Suriname heeft zaterdag 2\bij de opening van de training Textiele Werkvormen in Moengo wederom benadrukt dat de focus van het beleid van het ministerie gericht is op een landelijke aanpak.

De bewindsman gaf aan, dat het ministerie in diverse districten activiteiten ontplooit en dat in de komende periode trainingen centraal zullen staan.

Mac Andrew onthulde dat het ministerie tezamen met de SAO en het ministerie van Financiën afrondende besprekingen voert over een project van SRD 50 miljoen, welke gericht zal zijn op trainingen in diverse districten en wijken.

De bewindsman verzekerde de vertegenwoordiger van de districtscommissaris, dat het districtsbestuur nauw betrokken zal worden bij de inventarisatie van de trainingsbehoeften van jongeren en volwassenen in het district Marowijne. Deze aanpak zal ook gehanteerd worden in de overige districten.

Inspelend op het lied “Dit is de dag”, welke gezongen werd voor de aanvang van de toespraken, hield de bewindsman de trainees voor, dat dit inderdaad hun dag was, omdat ze een aanvang maakten met een investering in hun ontwikkeling en toekomst door een vaktraining te volgen, welke hun in staat zal stellen om als werknemer aan de slag te gaan, maar ook als ondernemer.

De bewindsman bedankte Stichting B’Art, Culture & Sport Empowerment voor het initiatief en wenste de cursisten veel succes toe met de training Textiele Werkvormen en de training Ondernemerschap, die aansluitend op de training van de SAO zal worden verzorgd door de SPWE.

Andere sprekers tijdens de opening ceremonie waren: mevrouw Bianca Graskamp, voorzitter Stichting B’Art, Culture & Sport Empowerment; Joyce Lapar, directeur SAO; Naomi Esajas-Friperson, voorzitter van de Raad van Bestuur bij de SAO, mevrouw Anneke Kromopawiro, vertegenwoordiger van de DC en Meliesa Prijor, Field Officer Bureau Gemeenschapsprojecten van het ministerie van Financiën & Planning.

Het project wordt uitgevoerd door Stichting B’Art, Culture & Sport Empowerment met financiering van het Bureau Gemeenschapsprojecten, terwijl de SAO en de SPWE de trainingen verzorgen.

Mis dit niet:

Nieuwe belastingwetten kunnen gevolgen hebben voor ondernemingen

Naar Suriname terugverhuisd? Nederlandse Belastingdienst kan nog aangifte van je verwachten

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ondernemers uitgenodigd om ontwerp-belastingwetten kritisch te beoordelen.
Suriname

Nieuwe belastingwetten kunnen gevolgen hebben voor ondernemingen

KLM-kist op Zanderij airport
Lifestyle

Naar Suriname terugverhuisd? Nederlandse Belastingdienst kan nog aangifte van je verwachten

Minister Melvin Bouva en beleidsadviseur Manodj Hindori vertegenwoordigden Suriname. Foto: CDS
Suriname

Suriname wil buitenlandse investeerders sneller helpen en sluit zich aan bij nieuw regionaal netwerk

geld euro
Lifestyle

Surinaamse Nederlanders kunnen blijven werken na hun pensioen zonder korting op AOW

Minister Melvin Bouva presenteerde samen met stuurcommissievoorzitter Juan Pawiroredjo de Suriname Diplomatic Week, die van 18 tot en met 24 november plaatsvindt. Foto: CDS
Suriname

Meer dan 50 landen doen mee aan Diplomatic Week in Suriname: gratis toegang voor publiek

stroom energie ebs
Lifestyle

Wat betekent het dreigende stroomtekort in Suriname voor huishoudens?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws