• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Laatste pitchronde SURGE-project gestart: 53 bedrijven strijden om financiële steun

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 februari 2025 13:30
in Suriname
pitchronde surge

De vierde en laatste pitchronde van het Suriname’s Growth Enterprise (SURGE) project is officieel van start gegaan.

Dit programma, uitgevoerd door het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), richt zich op het versterken van ondernemerschap in Suriname.

Tijdens deze finale evaluatieronde presenteren 53 veelbelovende bedrijven hun plannen, met als doel in aanmerking te komen voor een “matching grant”.

De pitchsessies vinden plaats op 27 en 28 februari 2025 in Spice Quest.

Het SURGE-project wordt gefinancierd door de Wereldbank en technisch ondersteund door Solidaridad. Het maakt deel uit van het bredere Suriname Competitiveness and Sector Diversification (SCSD) Project, dat de concurrentiekracht van Surinaamse bedrijven wil versterken en economische diversificatie stimuleert.

Volgens directeur Ondernemerschap van EZ, Karishma Mathoera, heeft het SURGE-project een positieve impact op het ondernemerschap in Suriname.

“Wij zien een significante vooruitgang in hoe bedrijven worden geëvalueerd, begeleid en ondersteund. Dit draagt direct bij aan een beter ondernemersklimaat en een sterkere economie,” aldus Mathoera.

Ze sprak haar waardering uit voor de evaluatiecommissie en betrokken stakeholders, die zorgen voor een transparante en professionele selectie van de beste bedrijven.

Mis dit niet:

Zorgen over toekomst LBO Reeberg besproken tijdens bezoek AVO-directeur

EAS: elektriciteitscrisis vraagt om structurele aanpak en sterkere regulering

De evaluatiecommissie bestaat uit vertegenwoordigers van:

– Het ministerie van EZ
– De ICT-associatie Suriname
– De Women in Business Group
– De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB)

De commissie staat onder leiding van Karishma Mathoera.

Project Director van Solidaridad, Eric Hansen, benadrukt het belang van een kritische evaluatie om de meest kansrijke bedrijven te selecteren.

Ondernemer Edmund Duiker van Grun Prani prijst het ministerie van EZ voor het creëren van deze mogelijkheid:
“In de huidige financieel-economische situatie is toegang tot technische assistentie en financiering cruciaal voor de groei van bedrijven.”

Met de afsluiting van deze laatste pitchronde wordt opnieuw duidelijk dat het SURGE-programma een belangrijke motor is voor innovatie en duurzame ondernemerschapsontwikkeling in Suriname.

De winnaars van de matching grants worden binnenkort bekendgemaakt, wat een nieuwe stap betekent in de versterking van de Surinaamse bedrijfssector.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Leerkrachten vragen duidelijkheid over positie en voortbestaan van school.
Suriname

Zorgen over toekomst LBO Reeberg besproken tijdens bezoek AVO-directeur

Toezichthouder pleit voor overgang van crisismanagement naar structurele energieplanning.
Suriname

EAS: elektriciteitscrisis vraagt om structurele aanpak en sterkere regulering

Twaalf studenten behalen Bachelor of Science, zes Associate Degree.
Suriname

IHTC viert afstuderen van 18 hospitality- en tourismprofessionals

vliegtuig cabine reizen passagiers
Lifestyle

Familie uit Suriname tijdelijk in huis kan Nederlanders honderden euro’s kosten

werken bouw goud mijn land
Suriname

Surinaamse economie groeit, maar goudproductie remt ontwikkeling

Moeder Ivanka Koedemoesoe bevoel op 21 augustus van een drieling.
Lifestyle

Vader pasgeboren drieling vraagt ondersteuning: ik wil mijn kinderen in Paramaribo laten opgroeien

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws