• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Laatste pitchronde SURGE-project gestart: 53 bedrijven strijden om financiële steun

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 februari 2025 13:30
in Suriname
pitchronde surge

De vierde en laatste pitchronde van het Suriname’s Growth Enterprise (SURGE) project is officieel van start gegaan.

Dit programma, uitgevoerd door het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), richt zich op het versterken van ondernemerschap in Suriname.

Tijdens deze finale evaluatieronde presenteren 53 veelbelovende bedrijven hun plannen, met als doel in aanmerking te komen voor een “matching grant”.

De pitchsessies vinden plaats op 27 en 28 februari 2025 in Spice Quest.

Het SURGE-project wordt gefinancierd door de Wereldbank en technisch ondersteund door Solidaridad. Het maakt deel uit van het bredere Suriname Competitiveness and Sector Diversification (SCSD) Project, dat de concurrentiekracht van Surinaamse bedrijven wil versterken en economische diversificatie stimuleert.

Volgens directeur Ondernemerschap van EZ, Karishma Mathoera, heeft het SURGE-project een positieve impact op het ondernemerschap in Suriname.

“Wij zien een significante vooruitgang in hoe bedrijven worden geëvalueerd, begeleid en ondersteund. Dit draagt direct bij aan een beter ondernemersklimaat en een sterkere economie,” aldus Mathoera.

Ze sprak haar waardering uit voor de evaluatiecommissie en betrokken stakeholders, die zorgen voor een transparante en professionele selectie van de beste bedrijven.

Bekijk ook:

TotalEnergies stelt 30 volledig gefinancierde studiebeurzen beschikbaar voor Surinaamse studenten

‘Spotgoedkope Amerikaanse supermarkt kan prijzen in Suriname laten kelderen’

De evaluatiecommissie bestaat uit vertegenwoordigers van:

– Het ministerie van EZ
– De ICT-associatie Suriname
– De Women in Business Group
– De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB)

De commissie staat onder leiding van Karishma Mathoera.

Project Director van Solidaridad, Eric Hansen, benadrukt het belang van een kritische evaluatie om de meest kansrijke bedrijven te selecteren.

Ondernemer Edmund Duiker van Grun Prani prijst het ministerie van EZ voor het creëren van deze mogelijkheid:
“In de huidige financieel-economische situatie is toegang tot technische assistentie en financiering cruciaal voor de groei van bedrijven.”

Met de afsluiting van deze laatste pitchronde wordt opnieuw duidelijk dat het SURGE-programma een belangrijke motor is voor innovatie en duurzame ondernemerschapsontwikkeling in Suriname.

De winnaars van de matching grants worden binnenkort bekendgemaakt, wat een nieuwe stap betekent in de versterking van de Surinaamse bedrijfssector.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Nieuwe studiebeurzen moeten toegang tot hoger onderwijs vergroten.
Suriname

TotalEnergies stelt 30 volledig gefinancierde studiebeurzen beschikbaar voor Surinaamse studenten

Een dergelijke formule zou druk kunnen zetten op bestaande supermarkten in Paramaribo om hun prijzen te verlagen. Foto: Walmart Guatemala
Lifestyle

‘Spotgoedkope Amerikaanse supermarkt kan prijzen in Suriname laten kelderen’

Archieffoto.
Suriname

Politie constateert meerdere verkeersovertredingen tijdens controle- en veiligheidsacties

Mentale slavernij
Suriname

AMS organiseert Mental Health Day om mentale weerbaarheid van jongeren te versterken

Verkeersveiligheid vraagt om daden, geen woorden’
Suriname

Burger doet voorstellen voor veiliger verkeer in Suriname

Nieuwe commissie moet luchtvaartbeveiliging in Suriname verder versterken.
Suriname

Minister Landveld installeert Nationale Commissie voor de Beveiliging van de Burgerluchtvaart

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws