• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Kwetsbare groepen ontvangen extra steun met nieuw vouchersproject

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 december 2024 08:00
in Suriname
voedingsproject

President Chandrikapersad Santokhi was deze week aanwezig bij de lancering van het voedingsvouchersproject, een initiatief van de Foundation for Research and Development in Caribbean Communities (FRDCC) in samenwerking met de Chinese ambassade.

De ceremonie, die plaatsvond in de Congreshal, markeert de start van het tweede deel van een driedelig project dat gericht is op het ondersteunen van 28 opvanginstellingen in Suriname.

Het project voorziet tehuizen voor kinderen, senioren, mensen met een beperking en dak- en thuislozen van voedingsvouchers ter waarde van maximaal USD 750 of USD 1500.

Deze vouchers bieden de instellingen extra middelen om hun bewoners tijdens de feestdagen beter te ondersteunen.

Tijdens zijn toespraak benadrukte president Santokhi het belang van internationale samenwerking en partnerschap. “China is een strategische partner voor Suriname.

Deze samenwerking gaat verder dan alleen onze overheden; het is een samenwerking tussen onze volkeren,” aldus de president.

Hij prees het gezamenlijke werk van de Chinese ambassade, de private sector en NGO’s om dit project te realiseren.

De president sprak ook over de bredere context van sociale programma’s in het land. “Sociale programma’s zoals deze zijn tijdelijk, omdat we ernaar streven onze economie structureel te herstellen. Maar totdat dat doel is bereikt, zullen we er alles aan doen om degenen die hulp nodig hebben niet in de steek te laten,” verklaarde hij.

Mis dit niet:

Spoedoverleg over buurtveiligheid en waakzaamheid in Weg naar Zee

Vrouw (22) aangehouden na aanval met hete olie en pepperspray op vriend

Santokhi bedankte de FRDCC, de Chinese ambassade en alle betrokkenen voor hun inzet. Hij benadrukte de kracht van collectieve inspanningen: “Samen bouwen we aan een samenleving waarin niemand wordt vergeten.”

Met dit project wordt wederom een stap gezet richting het bieden van directe ondersteuning aan de meest kwetsbaren in onze samenleving, vooral in een tijd van feestelijkheden en samenzijn.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Weg naar Zee bundelt krachten voor veiligheid en leefbaarheid.
Suriname

Spoedoverleg over buurtveiligheid en waakzaamheid in Weg naar Zee

vrouw dame bellen telefoon
Suriname

Vrouw (22) aangehouden na aanval met hete olie en pepperspray op vriend

telefoon smartphone
Suriname

Vrouw aangehouden na verspreiding van privévideo ondernemer via WhatsApp en sociale media

RK ziekenhuis paramaribo
Gezondheid

Suriname werkt aan één digitaal patiëntendossier voor betere zorg in het hele land

paramaribo stadscentrum suriname 2
Lifestyle

Surinamers met Nederlandse AOW kunnen onverwacht controle aan huis krijgen in Paramaribo

De Nederlandse Douane mag ingecheckte koffers van reizigers uit Suriname buiten hun aanwezigheid openen en zo nodig een slot forceren.
Lifestyle

Douane mag koffer van reiziger uit Suriname openen zonder dat eigenaar erbij is

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws